Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
publicistika
22.4.2016 V souvislosti s norskou heavy scénou každého nejspíš jako první napadne black metal. Zcela po právu. V Norsku stále existuje velké množství více či méně známých black metalových kapel, ale není to zdaleka jediná odnož tvrdé hudby, která v posledních letech ze studeného severu proudí do všech světových stran.
1.4.2016 Vznik a nástup nových, digitálních médií a technologií výrazně proměnil diskurs nejen společenský, ale i kulturní. Nové obzory a možnosti zpracování se promítly do hudební i filmové sféry a ušetřena pochopitelně nezůstala ani literatura.
27.3.2016 Martin Bukáček je brněnský šaman s plující identitou. Momentálně žije usídlen v Brně v pronajatém domě s dlouhou historií. Půda je tu vyzdobená větvemi a vždycky z ní sálá taková atmosféra odjinud. V Brně se potkal s pár lidmi, kteří chtěli na místním studentském Radiu R udělat spolu pořad o dobrodružné hudbě.
12.3.2016 Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli. Tak zní motto sítě institucí zřizovaných ministerstvem zahraničí, které se ve 23 metropolích po celém světě snaží u zahraničního publika budovat povědomí o českých hudebních, výtvarných, literárních, divadelních a dalších počinech.
6.3.2016 Mé první setkání s Acute Dose (respektive s frontmanem Davidem Pšenčíkem, který toho večera hrál sólově) se událo loni na jaře v šumperském klubu Music Machine. Darren Eve, který vystupoval před ním a zároveň celý koncert pořádal, mi ho popsal jako „jednoho fajn místního kluka“.
20.2.2016 Není to zas tak dávno, co se skoro všechny mladé české kapely vezly na vlně indie rocku, jmenovaly se The něco a zpívaly anglicky. A ozývalo se, že to není dobře, že jsme přece v České republice a čeština je hezká, takže by se snad mělo zpívat česky.
5.2.2016 Je prosinec, sychravo. Na náměstí ve Slavičíně rozsvítili vánoční strom a ve stáncích se prodává punč. V ulicích je plno mladých lidí. Nedaleko centra města je Orlovna, v níž je malá tělocvična, kde na pozvání pořadatelské skupiny HAW přijel zahrát devětadvacetiletý americký muzikant Richard Colado alias RickoLus. Hrál pod pódiem, osvětlen zespodu dvěma světly.
12.1.2016 Smrt Davida Bowieho přišla znenadání, o to více šokovala. Nespoutaná ikona popkultury, která definovala a určovala především v sedmdesátých a osmdesátých letech hudební i módní trendy, za sebou zanechala nadčasovou diskografii a rozloučila se uhrančivou deskou Blackstar.
4.1.2016 Výroční žebříčky. Věc, bez které se žádný (nejen) hudební web neobejde. Naše letošní bilancování nyní rozšiřujeme o výběr toho nejlepšího z domácí scény. Patnáct českých desek, které nám nejvíce rotovaly v uších, představujeme, jak je letos zvykem, v kalendářním pořadí. Nahlédněte do našeho bilančního diáře potřetí.
28.12.2015 Výroční žebříčky. Věc, bez které se žádný (nejen) hudební web neobejde. Vybrali jsme pro vás 40 zahraničních a 15 českých desek, které zanechaly v naší redakci největší stopu. Nahlédněte do našeho bilančního diáře podruhé.

11-20 (1262) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.