Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Kalendář
publicistika
1.4.2014 Vzpomínate si na některé z našich starších dílů seriálu Seznamte se? V jednom z nich jsme vám představili písničkáře Dana Baretta vystupujícího pod jménem Giles Corey. A tento člověk má na svědomí ještě jeden, snad i pozoruhodnější projekt. Have a Nice Life.
28.3.2014 Je tri dni do očakávaného koncertu My Bloody Valentine v pražskej Arche a novinárom prichádza mail s menom supportu. Píše sa 7. júna 2013 a tým predskokanom je rakovnická štvorica Manon Meurt.
20.3.2014 Středa devatenáctého února, krátce po desáté večer. V londýnské O2 Areně probíhá vyhlášení výsledků 34. ročníku BRIT Awards. Zpěvačka Emeli Sandé oznamuje jméno vítěze hlavní kategorie - nejlepší britské album loňského roku. Cenu získávají Arctic Monkeys za svou desku AM.
13.3.2014 Rubrika Punk&Core dospěla již ke svému jubilejnímu desátému dílu. Naše malé výročí oslavíme s nadějnou brněnskou kapelou Corposant. Dále zavítáme za hranice naší země a představíme si partu The Wonder Years.
9.3.2014 České písničkářství nenabízí pouze profláklé autory povrchně vyznívajících politických protestsongů či rozpačitě působících, rádoby vtipných písní o božských podřízených. Skýtá i mnohé, doposud téměř neobjevené perly.
3.3.2014 Koncom uplynulého roka prekvapila kapela Nylon Union vydaním svojho dlhohrajúceho debutu. Prekvapením to bolo predovšetkým preto, že shoegazom nasiaknutá gitarovka na scéne v podstate nepôsobí už viac ako dekádu.
27.2.2014 O módních vlnách, které zastihly hudbu v poslední dekádě minulého tisíciletí by se dalo napsat přehršel článků. Byla tu kometa jménem grunge, nejen britské ostrovy pobláznil britpop, z těch komerčně méně výrazných se zjevil shoegaze, stoner-rock či slowcore.
23.2.2014 Na slovenskej elektronickej scéne ho môžeme považovať za veterána, len málokto sa na nej drží tak intenzívne a zároveň s takým pokojom, ako práve on. Vlado Ďurajka alias Autumnist, predtým tiež známy ako Abuse.
17.2.2014 V posledních několika letech se s nimi roztrhl pytel. Začala s nimi kvalitní rádia, zanedlouho se přidaly nezávislé hudební labely, krátce nato i samostatné projekty aktivních nadšenců, kteří také chtěli mít tu jednu vlastní, netradiční.
10.2.2014 Kafka Band, který zhudebnil příběh románu Franze Kafky Zámek, je předurčen k tomu, aby byl tím nejvýraznějším a nejdiskutovanějším, co letos česká scéna přinese. Jednak se v něm setkala interesantní umělecká skvadra v čele s Jaromírem 99, spisovatelem Jaroslavem Rudišem a jádrem Umakart family, jednak přináší formát do dnešních dní prakticky nevídaný.

101-110 (1262) 

na začátek posounout vzad předešlé 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.