Muzikus.cz homepage

ostatníWorld Music festival Respect 2005 příští víkend na Štvanici

6.6.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

Je rock mrtev? Ztratila taneční elektronika šarm? Program festivalu RESPECT 2005 ukazuje, že obojí se k novému životu probouzi v Africe. Teskně kousavé kytary saharskych rebelu Tinariwen slyšela Praha už dvakrát na přehlídce Respect Plus, po nich přicházejí další utajené poklady. Kytarista Amadou a zpěvačka Mariam znějí na svém novém albu, producentsky vyšperkovaném Manu Chaem, jako dobře šlapající bigbeat s vůní Jamajky i Afriky. Nahrávka je distribuována od května pod názvem Dimanche à Bamako.
Stylově nezaraditelný ořišek naopak představují Konono No. 1: elektronika s africkým citem pro spravný rytmus i zkreslení, proti němuž jsou boosterované kytary rajskou hudbou.Třetí Afričan letošního Respectu Bonga, je dvaašedesátiletý veterán v plné síle, spojující Angolu s Kapverdskými ostrovy. Susheela Raman, sofistikovaná svetoběžnice s duší Indky a projevem soudobé písničkářky, z této společnosti jen zdánlivě vybočuje.
Zahraniční program letos poprvé doplní respektovaná tuzemská jména: kytaristka a zpěvačka Dagmar Andrtová, romská kapela Terne Čhave i objev české world music scény, skupina Al-Yaman. Akce začíná v pátek 10. června v 17 hodin na pražském ostrově Štvanice, pokračuje v sobotu od 14 hodin tamtéž.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/World-Music-festival-Respect-2005-pristi-vikend-na-Stvanici~06~cerven~2005/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.