Muzikus.cz homepage

ostatníV Británii se loni nejlépe prodávala Duffy, v Americe Lil Wayne

1.1.2009 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Přelom letopočtu přináší také ohlédnutí za prodejností alb. Dvěmi nejsledovanějšími teritorii v hudebním světě jsou britské ostrovy a severní Amerika a právě na ta si teď posvítíme.

Nejprodávanějším titulem ve Velké Británii byl loni podle organizace The Official UK Charts Company debut velšské zpěvačky Duffy Rockferry.
Na druhém místě skončil boyband Take That s deskou The Circus a v závěsu za nimi pak Only By The Night amerických Kings of Leon, Spirit vítězky místního X-Factoru Leony Lewis a Viva La Vida Or Death And All His Friends skupiny Coldplay.
Do čelní desítky se se svými novinkami dále vešli ještě Rihanna, The Killers, Girls Aloud, Pink a Scouting For Girls.

Za Atlantikem vévodil pro změnu rapper Lil Wayne se svým Tha Carter III. Podle údajů organizace Nielsen SoundScan, která mapuje prodejnost hudebních nahrávek v USA a Kanadě, ovšem poprvé od roku 1991, kdy se tyto žebříčky začaly stávající metodikou sestavovat, klesla prodejnost nejúspěšnějšího titulu pod 3 miliony kopií, konkrétně na 2,88 milionu.
Druhé místo potom obsadili britští Coldplay s Viva La Vida or Death and All His Friends a třetí příčku deska Fearless country zpěvačky Taylor Swift, která figuruje ještě na 6. místě, a sice se svým debutem z roku 2006. Na čtvrté místo dostal Kid Rock a jeho Rock N Roll Jesus, na páté AC/DC s Black Ice a desítku nejúspěšnějších doplňují Metallica, TI, Jack Johnson a Beyoncé.
Odlišně ale vypadá žebříček časopisu Billboard, který vedle údajů z Nielsen SoundScan pracuje také s dalšími zdroji. Na jeho čelo se dostala zpěvačka Alicia Keys s deskou As I Am, na druhé Josh Groban s albem Noel a až na třetí Lil Wayne. Čtvrtí skončili Eagles s comebackovkou Long Road Out Of Eden a dále se potom umístil debut Taylor Swift, Kid Rock, kompilace Now 26, Carrie Underwood a Garth Brooks.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/V-Britanii-se-loni-nejlepe-prodavala-Duffy-v-Americe-Lil-Wayne~01~leden~2009/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.