Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníTremonti vydávají novou desku a za měsíc ji naživo představí v Praze

2.5.2016 | Autor: PR | sekce: novinky
Příznivci kvalitní energické tvrdé rockové hudby s mistrovským kytarovým uměním si už dnes můžou pořídit třetí studiové album Dust z dílny americké kapely Tremonti. Za měsíc se tato parta kolem skvělého kytaristy, zpěváka a skladatele Marka Tremontiho známého z kapel Creed a Alter Bridge přiřítí do Prahy, aby nové skladby představila tuzemským fanouškům naživo.

Půjde o její historicky první koncert v České republice. Konkrétně v sobotu 28. května 2016 se uskuteční v prostoru MeetFactory na pražském Smíchově. Zazní i výběr toho nejlepšího z předchozích studiových nahrávek Tremonti. Čeká vás energická, nejen kytarová, smršť!

Vstupenky jsou za 690,- Kč k dispozici v předprodejních sítích Ticketpro a GoOut. Pořídit je můžete také přímo v MeetFactory. Na místě v den konání koncertu za lístek zaplatíte 790,- Kč. Koncert pořádá agentura Charm Music.  

Projekt Tremonti je americká rocková nebo, chcete-li, metalová kapela, kterou založil Mark Tremonti, fenomenální kytarista, držitel ceny Grammy a autor nahrávek s multiplatinovými prodeji, původně jako boční projekt. Jeho prostřednictvím chtěl dostat mezi lidi i hudbu, kterou kolegové z kapely Alter Bridge odmítli. Pro zpěváka Mylese Kennedyho, baskytaristu Briana Marshalla a bubeníka Scotta Phillipse byla totiž moc tvrdá a příliš rychlá, prostě thrash speed metal.

Z dočasného sólového projektu Tremonti se postupně stala plnohodnotná čtyřčlenná kapela. Kromě lídra Marka v ní působí také druhý kytarista Eric Friedman, bubeník Garrett Whitlock a baskytarista Wolfgang Van Halen, syn slavného otce, kytaristy legendární rockové skupiny Van Halen Eddieho.

Debutové album nazvané All I Was vyšlo v červenci roku 2012. U fanoušků mělo skvělé ohlasy a hudební recenzenti při jeho hodnocení nešetřili superlativy. Mark Tremonti na desce ukázal, že je nejen bravurním kytaristou a skladatelem, ale také velmi talentovaným zpěvákem. Disponuje tak silným hlasem, až máte pocit, že by snad uzpíval celou halu bez mikrofonu.  

Druhé studiové album Cauterize, které vyšlo v červnu loňského roku u společnosti FRET12 Records, kvality uskupení Tremonti jen potvrdilo. Získalo skvělé recenze a kapela s ním začala také víc koncertovat a po celém světě upevňovat a rozšiřovat fanouškovskou základnu. Právě dnes tj. v pátek 29. dubna vychází třetí studiovka Dust s deseti skladbami, o jejíž produkci se opět postaral renomovaný Michael Elvis Baskette.    

Tremonti s ní za necelý měsíc vyrazí na evropské turné, které bude mít celkem dvacet koncertních zastávek, odstartuje v Německu a skončí v Dánsku.

Hned druhou zastávkou této šňůry bude v sobotu 28. května 2016 koncert v pražském klubu MeetFactory.

Tremonti, Praha - MeetFactory, 28. 5. 16
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Tremonti-vydavaji-novou-desku-a-za-mesic-ji-nazivo-predstavi-v-Praze~02~kveten~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.