Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníThe Wall počesku

9.8.2004 | Autor: Jindřich Göth | sekce: novinky
Album skupiny Pink Floyd The Wall právem patří do zlatého fondu rockové hudby, pročež není divu, že v něm nemálo hudebníků nachází nevyčerpatelný zdroj inspirace.

"Koncepčnost a myšlenková obsažnost hudby Pink Floyd mne v období puberty fascinovala a "Zeď" mi díky svému námětu byla opravdu blízká," říká baskytarista, zpěvák, aranžér a producent Filip Benešovský, který se už podruhé rozhodl inscenovat The Wall ve své vlastní podobě.

"Poprvé jsem tento náročný projekt uvedl v pražském klubu Futurum 23. ledna 2002. Dnes nabízím novou, ještě větší a bizarnější podívanou, při níž se, jak doufám, mnozí alespoň na chvíli zamyslíme," popisuje nové uvedení Benešovský.

Akce proběhne 15. srpna na hlavní scéně plzeňského festivalu Na ulici od 19.30 hodin.

Kromě Benešovského se na českém uvedení The Wall podílí Vladimír "Guma" Kulhánek, Vít Sázavský, Jiří Neužil, Jan Militký, Tomáš Kašpar, dětský pěvecký sbor a další. Součástí scény jsou i videoprojekce, které mimo jiné zprostředkovávají simultánní překlad do češtiny," doplňuje Benešovský.

Dodává rovněž, že se při tvorbě scénického provedení The Wall inspiroval filmovou verzí režiséra Alana Parkera.

"Během večera uslyšíte kompletní The Wall, tedy i skladby When The Tiggers Broke Free a What Shall We Do Now?, které se objevily právě jenom ve filmové podobě."

Další informace najdete na adrese www.webpark.cz/benesovsky

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/The-Wall-pocesku~09~srpen~2004/

Komentáře

celkový počet: 1

Fanoušek  The Wall Experiment v Plzni

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.