Muzikus.cz homepage

ostatníSuperNoty.cz a SAI pořádají sbírku pro podporu muzikantů

7.1.2021 | Autor: PR | sekce: novinky
Hudba nás spojuje. Hudba je součástí našich tradic. Bez aktivních muzikantů bychom o toto národní bohatství mohli přijít.

Není novinkou, že dnešní doba umělcům nepřeje. Kvůli koronakrizi řada muzikantů na volné noze někdy doslova bojuje o přežití.

Kromě muzikantů v zaměstnaneckém poměru je spousta  těch, kteří žijí jen na základě příjmů z tzv. svobodného povolání. Jedná se přitom často o přední muzikanty, podílející se na projektech nejen v Česku, ale reprezentují naší zemi po celém světě.
Většina z nich aktuálně musí řešit existenční problémy kvůli zrušení veškerých jejich naplánovaných aktivit s absolutně nejistým výhledem na následující měsíce.

S tím se rozhodlo něco udělat několik hudebních nadšenců z projektu SuperNoty.cz. Vznikla tak sbírka s názvem “Muzikantům”, která má za cíl získání peněžitých příspěvků na podporu domácích výkonných hudebních a hudebně dramatických umělců, jejichž činnost byla zakázána nebo omezena krizovými opatřeními státních orgánů v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, v důsledku čehož se ocitli ve stavu hmotné nouze, tj. pouze na úhradu nákladů spojených s realizací uměleckých děl a hudebních či jiných kulturních vystoupení a akcí, a to s cílem zachování českých kulturních hodnot a tradic.

Celá sbírka probíhá pod záštitou Svazu autorů a interpretů, skrze který bude probíhat také schvalování žádostí o příspěvek.


Číslo transparentního účtu pro dárce: 77201900/2010
Podrobné informace: https://supernoty.cz/umelci/sbirka?backlink=97gu2&listtype=Grid
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/SuperNotycz-a-SAI-poradaji-sbirku-pro-podporu-muzikantu~07~leden~2021/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.