Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníStarouši zamotali hlavu porotě Emergenzy

2.6.2011 | Autor: Zlatina Jeřábková | sekce: novinky
Finále českého národního kola mezinárodní soutěže kapel Emergenza, které proběhlo tuto neděli, bylo tak trochu ve znamení zvratů a překvapení. Jasným favoritem mezi čtrnácti finalisty se zdála až do poslední chvíle velice nadějná kapela The Colorblinds s věkovým průměrem 14 let, která si mimo jiné přivedla ohromné množství fanoušků (v kapele zpívá a hraje Adam Mišík, jeden ze synů Vladimíra Mišíka).

Podle pravidel soutěže měla porota vybrat z pěti kapel s nejvyšším počtem diváckých hlasů definitivního vítěze. Jenže porotě prostým součtem bodů jednotlivých porotců vyšla jako vítěz kapela Natural s bezmála třicetiletou historií, jejímž dvěma původním členům je již přes padesát let.  Pravidla soutěže však žádná věková omezení nemají a tak se Natural - známí kdysi hitem Já na to mám -  stali se svými novými písněmi vítězi národního kola a pojedou tak reprezentovat Česko do středoevropského kola,  které proběhne 18. 6. v Bratislavě.

The Colorblinds tak skončili na druhém místě a zahrají si na Rock for People a Sázavafestu. Věkový rozdíl čtyřiceti let mezi hudebníky první a druhé kapely tak v porotě rozpoutal vášnivou diskusi, zda by se kvůli podobným případům neměla upravit pravidla této celosvětové soutěže.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Starousi-zamotali-hlavu-porote-Emergenzy~02~cerven~2011/

Komentáře

celkový počet: 1

Petr  zamotané hlavy

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.