Muzikus.cz homepage

ostatníSobota v Rubínu: Head Of Wantastiquet a další odlišné pohledy na folk

30.3.2009 | Autor: PR | sekce: novinky
V sobotu 4. dubna se v A Studiu Rubín na pražském Malostranském náměstí představí tři svébytní muzikanti s odlišným pohledem na folk, potažmo písničkářství. Hlavním bodem večera bude Američan Paul LaBrecque se svým projektem Head Of Wantastiquet.

Paul LaBrecque je součástí kostry věčně se obměňující sestavy Sunburned Hand Of The Man, kteří po boku Jackie-O Motherfucker nebo No-Neck Blues Band ztělesňují prazáklad vágních škatulek jako „free folk“ nebo „New Weird America“ v psychedelických a nesvázaných polohách. Nahrávky Paula (ať už s bývalou manželkou Valerie Webb nebo sólo jako Head Of Wantastiquet) odkazují k americké i japonské psychedelii 60. let; obecně také k původnímu folku a country.

Dvojici domácích zástupců potom bude během večera tvořit Karolina Kamberská, známá hlavně jako polovina dua Sestry Steinovy, a minimalistický písničkář Luboš Rezek alias Rouilleux, jehož rozvazbené kytarové skladby mají někde hluboko inspiraci v Sonic Youth a v středním období Current 93.

Vstupné na místě bude činit 180 Kč.

Head Of Wantastiquet + Karolina Kamberská + Rouilleux, Praha – A Studio Rubín, 4. 4. 09
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Sobota-v-Rubinu-Head-Of-Wantastiquet-a-dalsi-odlisne-pohledy-na-folk~30~brezen~2009/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.