Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníRock for Churchill bude letos opět bez zábran

24.8.2016 | Autor: PR | sekce: novinky
Šestnáctý ročník festivalu Rock for Churchill bude ve znamení kvalitní české, ale především zahraniční hudby, dobrého piva a také charitativních projektů. Tento festival, který se uskuteční 26. a 27. srpna ve Vroutku v Ústeckém kraji je totiž součástí projektu Festivaly bez zábran, který pomáhá vozíčkářům užít si koncerty svých oblíbených kapel bez jakýchkoliv překážek.
Ačkoliv je rock stále v názvu festivalu, nenechte se zmást. Na dvou pódiích si můžete poslechnout nejen tento hudební styl, ale i taneční muziku, pop, reggae, ska, hiphop a další hudební styly. Rovněž atmosféra, která díky prostorům, kde se festival koná, je jedinečná. Žádné letiště, žádné tovární haly, ale stromy, louka a místní potok. Přírodní podmínky ale nemusí být snadno překonatelné pro vozíčkáře. I proto je tu projekt Staropramen Festivaly bez zábran, který vozíčkářům pomáhá a který se snaží na některých letních festivalech vytvořit bezbariérové prostředí. „I letos jsme připravili nájezdové pásy, díky kterým se budou moci lidé na vozíku snadněji pohybovat po areálu. Nebude chybět ani vyvýšená plošina, ze které budou moci pohodlně sledovat vystoupení svých oblíbených kapel,“ říká Jan Vošta, event manager společnosti Pivovary Staropramen.
Projekt mohou podpořit všichni návštěvníci festivalu, a to sběrem plastových a kovových víček z nápojů. „Budeme rádi, když se s námi návštěvníci potkají nad pivem nebo u sběrného stánku a přispějí kovovými nebo plastovými víčky na další bezbariérový mobiliář. Čekají na ně odměny pro nejlepší sběrače,“ upozorňuje Jan Vošta.
K letním festivalům patří ale i občerstvení. A především to tekuté. I tento rok budou na Rock for Churchill k dispozici piva značky Staropramen. Na své si přijdou jak milovníci klasického piva, tak ochucených piv či ciderů. „Snažíme se být progresivní. Víme, že každý klasickému pivu neholduje, proto nabízíme čím dál více alternativ v podobě pivních mixů Staropramen COOL či cideru Carling s ovocnými příchutěmi,“ dodává Jan Vošta. K dispozici samozřejmě bude i nealko pivo a Sládkova Limonáda.
Line-up bude na Rock for Churchill opravdu výjimečný. Zřejmě největší hvězdou je Australan Benjamin Stanford, jehož svět zná pod pseudonymem DUB FX. Osobitým způsobem vytváří hudbu pouze svým hlasem podporovaným live smyčkami a efektovými pedály. Kromě něj vystoupí ve Vroutku například londýnská kapela Modestep, Nigerijka Nekka nebo francouzská multižánrová kapela DUB INC. Z československého prostředí se mohou návštěvníci těšit na Monkey Business, Iné kafe, Vypsanou fixu nebo Skyline.

Veškeré bližší informace najdete na oficiálních stránkách festivalu: www.rfch.cz
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Rock-for-Churchill-bude-letos-opet-bez-zabran~24~srpen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.