Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPrvní kolo 15. ročníku soutěže Radegast Líheň ovládli Poláci

22.2.2016 | Autor: PR | sekce: novinky
Polské kapely ovládly ve čtvrtek první kola patnáctého ročníku největší československé klubové soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň. Ze čtyř postupových míst si vybojovaly hned dvě pozice. Přesto byla první kola ve čtyřech kolech výjimečná i z jiného důvodu - historicky nejsilnější poroty v prvních základních kolech!

Hned 11 členů se sešlo v porotě v olomouckém Bounty rock café, kde si tentokrát dali sraz milovníci punkrocku. „Všechny tři soutěžící kapely předvedly skvělý výkon a v té chvíli každý člen poroty děkoval bohu Radegastovi, že v rozhodování není sám. A opravdu rozhodoval každý jednotlivý hlas, když bodový rozdíl mezi postupující a druhou kapelou byl v rozdílu bodů jednoho porotce. Kapely Stay on Course i Hot Pants podaly skvělý výkon a každá přesvědčila některého z porotců, že by právě ona měla vyhrát. S dlouhou cestou se dobře popasovali i druzí jmenovaní, kteří dorazili až z Kadaně a okolí a přesto se snažili vžít se do role pravého olomoučáka například narážkami na 'olomócké tvargle' ... Přesto nakonec vítězství doslova vybojovali svou energií domácí Goofy Cows!,“ prozradil ředitel soutěže Marek Slonina, který seděl v porotě spolu s deseti dalšími kolegy. I havířovský Jazz se mohl pyšnit početnou - desetičlennou - porotou a ani ona to neměla vůbec jednoduché. Všechny tři kapely se snažily zaujmout svými výkony, nicméně ani jedna z nich vysloveně nevyčnívala nad ostatní soupeře. Velkou šanci zde měli domácí Samostatně neprodejní i zlínští SUK VOLOK, ale všechny opět o pověstný chlup předčila kapela ŇuŇu z Brna.  

Ani polské kapely to neměly v prvních základních kolech jednoduché. „Stejně natěsno, dokonce jen o jediný bod, se do dalších bojů probojovali polští Sarang v třineckém klubu Barrocko a dle poroty to bylo opravdu jen o chlup větší profesionalitou před partami Mass Perception a Countdown to Madness,“ přiznává produkce soutěže s tím, že obdobné to bylo v klubu Barrák v Ostravě, kde se také sešla početná osmičlenná porota. Tentokrát zde nastoupily hardrockové kapely Messalina z Karviné, Fireball ze Zlína a polští Blant. A právě posledně jmenovaní se stali druhým polským postupujícím z prvního kola. Parta v čele s energickou zpěvačkou předvedla skvělý nářez a dle poroty prostě rock přesně takový, jaký má být.

První kolo soutěže máme za sebou a už nyní se těšíme na kolo druhé! Mezitím jsme ale pro fanoušky připravili novinku – na stránkách soutěže www.lihen.cz nenajdou jen nejnovější informace z dění v soutěži, ale nově i sekci Soutěže pro fans. Zde mohou vyhrát zajímavé ceny partnerů soutěže,“ zvou pořadatelé.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Prvni-kolo-15-rocniku-souteze-Radegast-Lihen-ovladli-Polaci~22~unor~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.