Muzikus.cz homepage

ostatníPraha se opět dočká koncertu White Lies

2.7.2016 | Autoři: , PR | sekce: novinky
White Lies si na podporu nového alba naplánovali velké evropské turné, které má již nyní 38 zastávek. Po třech albech, která se všechna dostala do Top 5, White Lies oznamují vydání svého čtvrtého alba Friends, poprvé u firmy BMG, Friends následuje jejich #1 debutové album To Lose My Life... (2009) a další dvě Ritual (#3, 2011) a Big TV (#4, 2013).  Současně vypustili do světa první singl s názvem Take It Out On Me a zveřejnili zastávky svého podzimního turné, při němž 4. listopadu vystoupí v pražském Lucerna Music Baru. Jako support se představí The Ramona Flowers z Bristolu. Vstupenky jsou k zakoupení od 29. 6. na pokladně a webu Lucerna Music Baru za 690,- Kč, na www.goout.cz a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal + poplatky. Na místě v den koncertu za 800,- Kč.

Na albu Friends White Lies svůj tradiční syntezátorový zvuk neopustili, ale rozhodli se prozkoumávat nové,možnosti. Jako by to byl nový začátek. Po několika reorganizacích byla kapela najednou bez gramofirmy. Rozhodli se sami natočit desku bez jakéhokoliv dohledu, bez termínů a bez producenta. Tak vzniklo album Friends.

White Lies se do toho pustili s nesmírnou vervou. Když v Hold Back Your Love a Is My Love Enough zajiskřilo disko, přivítali ho. Když se krásná balada Don't Fall stala velkou příležitostí pro hlas Harryho McVeigha, řekli si proč ne? a když se triumfální písnička Summer Didn’t Change A Thing rozezněla jako stadiónový rock, poddali se mu.  Tématem desky se staly lidské vztahy a jejich proměny v čase.

Friends bylo nahráno ve studiu Bryana Ferryho v londýnské Olympii a produkovala si ho sama kapela. White Lies vypomohl team tvořený zvukovým inženýrem oceněným cenou Grammy Jamesem Brownem (Foo Fighters, Arctic Monkeys), Davidem Wrenchem (Caribou, FKA twigs) a spolupracovníkem kapely Edem Bullerem, který přispěl další produkcí.

Desetiskladbové album vyjde na CD, vinylu, picture disku, jako digitální download I jako speciální box s kazetou a čtyřmi skladbami navíc.

Do Prahy dorazí White Lies 4. listopadu, aby nejen nové skladby zahráli publiku v Lucerna Music Baru. Jako support vystoupí The Ramona Flowers.

Přímý link na vstupenky: https://www.musicbar.cz/program/white-lies-uk-support-the-ramona-flowers-uk/

Více info:

www.whitelies.com
www.facebook.com/whitelies
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Praha-se-opet-docka-koncertu-White-Lies~02~cervenec~2016/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.