Muzikus.cz homepage

ostatníPekelné kone

27.12.2021 | Autor: PR | sekce: novinky

Pekelné kone

Slovensko - česká hudební skupina Pekelné kone nahrála v Bratislavském studiu Smile 4U své debutové album Všetko pominie.

Pekelné kone vznikli jako vedlejší projekt dvou slovenských hudebníku žijících v Praze. Autorem hudby i textů je Tomáš Hricišák zvaný také Páter Noster, který v kapele zpívá, hraje na kytaru a banjo. Jeho dlouholetý souputník Jozef Zeleňák (Zoltán Zlomír) hraje na kontrabas a zpívá vokály. K duu se po čase přidala bubenice, perkusistka a vokalistka Jane Medjuza Hall a z rytmické sekce skupiny se brzy stal i manželský pár. Jako poslední do stáje Pekelných koní přibyl akordeonista Radek Veselý zvaný Franke který také hraje na klávesové nástroje, xylofon a zpívá vokály. Z akustického projektu se tak nakonec stala plnohodnotná hudební skupina. Součástí koncertní sestavy je, když to čas dovolí i mistr zvuku Majo Džubák (kytara, vokály, perkuse, theremin). Majo se současně ujal i aranží a produkce albumu.

Žánrově se Pekelné kone pohybují někde mezi folkem, punkem, dark country a blues. Texty jsou ve slovenštině a jsou většinou jakousi reminiscencí na tradiční témata slovenského folklóru, ale i blues a country, jako je alkoholismus, nemanželský sex, tragická láska, sebevražda. Zároveň se obloukem bytostně dotýkají, současného moderního člověka. Jejich hudba je dřevitá, punkovo přímočará, někdy až vulgárně upřímná, zároveň velmi jemná a intimní.

S Pekelnými koňmi úzce spolupracuje vizuální umělec, režisér a fotograf Norbert Tappert, který pro kapelu natočil už dva videoklipy. Na dalších dvou se už pracuje, takže se máte na co těšit.
https://www.youtube.com/watch?v=TQplYeVHc34
https://www.youtube.com/watch?v=99iR_D93l1A
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Pekelne-kone~27~prosinec~2021/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.