Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníHonza Křížek #

11.10.2017 | Autor: PR | sekce: novinky
Honza Křížek, frontman dnes již kultovních Walk Choc Ice, dlouholetý hlas Blue Effect, multiinstrumentalista, skladatel filmové a scénické hudby (mj. Zlatý muž z Ria nebo Cirk La Putyka), se letos vůbec poprvé ve své bohaté kariéře představuje se svou sólovou autorskou tvorbou.

Projektu nejprve předcházelo akustické sólové hraní, do kterého se pustil po konci Blue Effectu, shrnující dosavadní hudební kariéru a představující už i některé nové vlastní skladby. Jejich úspěch u publika mu dodal potřebnou energii k dopsání písniček pro celé album, které pojmenoval jednoduše #.

Křížek jej kompletně nahrál a nazpíval ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla (Mean Messiah), který zároveň na nahrávku přispěl skladbou Planety. Ta je společně s covervezí pro nejednu generaci zásadního songu Slunečný hrob s hostujícím Michalem Pavlíčkem jedinou písní, pod níž není Honza podepsán coby autor.

Zbývající jedenáctka skladeb představuje bývalého člena Kollerbandu a dlouholetého spoluhráče Ivana Krále jako svébytného tvůrce, jehož hlavní doménou je chytrý pop-rock, ale nebojí se zakoketovat si s punk-rockem či elektronikou.

V mých písničkách se odráží pel mel hudby, kterou miluju, a která ovlivnila můj dosavadní muzikantský život. Od melodických poloh, před crossover stylů, až k vypjatým tvrdě rockovým pasážím. A zároveň jsem si splnil sen, moct si svou desku sám nahrát a nazpívat”, říká Honza Křížek a dodává: “ jsou na ní písničky jak veselé, tak i ty o tom, že někoho zraníš nebo naopak někoho nového najdeš.”

I přes svůj žánrový rozptyl je Křížkův sólový debut ucelenou a sebevědomou výpovědí umělce, jenž bezesporu patří mezi jednu z nejvýraznějších postav tuzemské hudební scény a dokazuje, že má co říct.

Že do toho jde takříkajíc po hlavě, ostatně potvrzuje i do detailu vychytaná vizuální stránka celého projektu. Na starosti ji má Rostislav Novák ml., herec a principál renomovaného souboru Cirk La Putyka a podobně jako v případě hudby samotné Honzu představí - ať už prostřednictvím obalu a bookletu alba, či chystaných videoklipů - v mnoha polohách, z nichž ani jednu rozhodně není radno nechat bez povšimnutí.

Symbolicky v roce, kdy Walk Choc Ice slaví 25 let existence zcela exkluzívním koncertem v pražském Paláci Akropolis (13. 11.2017), tak Honza Křížek načíná se vším všudy zbrusu novou kapitolu své hudební kariéry. Kapitolu sólové autorské tvorby, jejíž první zhusta popsané stránky máte možnost právě teď rozečíst a těšit se na další napínavé pokračování v podobě jeho akustický sólových vystoupení, nebo energických a výbušných koncertních show, které Honza na příští rok chystá spolu se svou novou doprovodnou kapelou!

Album Honza Křížek # vychází 10.11.2017!


Web:                    http://www.honzakrizek.cz
Facebook:             https://www.facebook.com/honzakrizekfcb     
Twitter:                 https://twitter.com/honza_krizek
Soundcloud:          https://soundcloud.com/honzakrizek
Bandzone:             http://bandzone.cz/honzakrizek
Instagram:            https://www.instagram.com/honzakrizek
Youtube:               https://www.youtube.com/c/HonzaKřížekofficial
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Honza-Krizek~11~rijen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.