Muzikus.cz homepage

ostatníHonza Křížek vydává desku Revoluce.

27.12.2021 | Autor: PR | sekce: novinky

Honza Křížek Revoluce

Zpěvák, skladatel a producent Honza Křížek vydává svou druhou autorskou desku plnou výbušných písní. Jedenáct novinek vzniklo během několika dní v době nejpřísnějšího lockdownu. Složil a nahrál je ve svém studiu. Stejnojmenný singl Revoluce vychází 3. září 2021 a doprovází jej videoklip. Album vstupuje do prodeje 17. září 2021.

Po žánrově pestrém debutovém albu z roku 2017 se Honza Křížek s novou deskou Revoluce vrací zpět ke svým kořenům a hudebnímu vývoji, který je silně ovlivněn tvorbou kapel „Red Hot Chilli Peppers“, „Beastie Boys“ a „Rage Against The Machine“. Novým skladbám dominuje razantnost
a do popředí se dostávají kytarové riffy společně s charakteristickou dikcí Honzy Křížka, která byla typická v rané tvorbě dnes již kultovní české crossoverové kapely „Walk Choc Ice“ z 90. let, jíž byl frontmanem.
  
K celému spontánnímu procesu nahrávání desky uvádí: „Skladby jsem nahrál doma, ve svém studiu během několika dní a prakticky je nechal v takové podobě, jak vznikly. Chtěl jsem, aby byly autentické a zůstal v nich zachycený ten moment a rozpoložení, ve kterém jsem je vytvořil. Během lockdownu se ve mně nahromadila spousta energie a emocí, které jsem vypustil
do nových písní.
“ O mix a mastering alba se následně postaral známý a zkušený slovenský zvukový mistr Samo Pospíšil.
  
Album předznamenává singl Revoluce, k němuž vznikl klip v režii Michala Jiráně, který stál také
za kamerou a je autorem scénáře. O ohňové efekty se postaral Tomáš Libich, tuzemskými
i zahraničními umělci vyhledávaný pyrotechnik, který patří dlouhodobě mezi českou špičku.
Natáčení proběhlo během jednoho dne v FZG studiu v Klecanech u Prahy. Rozsáhlý areál
s polorozpadlými budovami poskytl prostředí příznačné záměru umocnit atmosféru vnitřního
zápasu Honzy Křížka: „Revoluce je to nejvýstižnější slovo pro to, čím jsem si za poslední
měsíce prošel. Jako člověk, ale i umělec jsem prožil pár zásadních převratů v životě. A myslím, že nejsem sám. Doba, ve které žijeme a události, které zažíváme, ovlivňují všechny z nás. Ať už je to pandemie, politika, sociální a klimatické změny, ale i psychický dopad toho všeho na nás samotné.“
V klipu se zároveň představí i nová koncertní sestava.

Klip k singlu REVOLUCE:
https://www.youtube.com/watch?v=rB5271Ay6kQ
Sociální sítě, oficiální stránky:
Facebook, Instagram, web

Kontakt pro média:
Vít Sekvard
info@rockingplanet.cz
+420734388359

Honza Křížek
Honza Křížek je známý český zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a producent, který se už
od dětství věnuje hudbě. Po absolvování konzervatoře založil společně se svým bratrem jednu
z nejpopulárnějších crossoverových kapel 90. let, „Walk Choc Ice“, která vystoupila v rámci koncertů takových hudebních veličin jako „Rage Against The Machine“, „Faith No More“, „David Bowie“ nebo „Robert Plant a Jimmy Page“.
Po ukončení činnosti kapely pokračuje Honza Křížek coby sólový umělec, spolupracoval na řadě hudebních projektů s českými a zahraničními osobnostmi a skupinami, mezi které patřili Ivan Král, David Koller, Miro Žbirka nebo Radim Hladík (Blue Effect).

Honza Křížek je považován za jednoho z nejlepších frontmanů na české hudební scéně a je oceňován pro svůj talent napříč hudebními žánry. V roce 2017 vyšlo u vydavatelství Supraphon jeho debutové album, ve stejném roce získal cenu „Objev roku“ v hudební anketě Žebřík časopisu iReport.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Honza-Krizek-vydava-desku-Revoluce~27~prosinec~2021/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.