Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníDynamické globální rytmy a současná jazzová improvizace? Ano!!!

1.12.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Dnes v brněnském HaDivadle a zítra v pražské Městské knihovně vystoupí izraelsko-kubánsko-americký kvartet AVISHAI COHENA, basisty známého především díky jeho spolupráci s Chickem Coreou. Cohenovo loňské album Lyla, první titul na jeho vlastním labelu RazDaz Recordz, je bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších desek roku 2003. U nás ho (stejně jako předchozí 4 alba Avishai Cohena na Coreově značce Stretch / Concord Records) distribuuje společnost P&J Music. Ta je zároveň organizátorem série Jazz Meets World, v jejímž rámci probíhají aktuální koncerty.

čtvrtek 2. prosince 2004 v 19.30
Městská knihovna - velký sál (Praha 1, Mariánské náměstí 2)

AVISHAI COHEN QUARTET:
Avishai Cohen - akustická a elektrická basa
Yosvany Terry - saxofony
Sam Bar-Sheshet - klavír/varhany/melodica
Mark Guiliana - bicí/perkuse

Když se v Izraeli narozený basista, skladatel a kapelník AVISHAI COHEN na konci 90. let objevil na newyorské scéně, jeho hra měla v sobě zvláštní druh ohně. Mohutnou rytmiku a silný zvuk, zálibu v rafinovaných rytmech a taktových označeních a také míchání etnických prvků do hudby.
Začal spolupracovat s pianistou Danilo Perezem a udělal velký dojem na hitovém albu Panamonk. Pak si ho vybral Chick Corea jako zakládajícího člena svého sexteta Origin a následně i oporu svého nového akustického tria. Tím postavil basistu do zvlášť jasné záře reflektorů. Vysoce rozvinutá součinnost skupiny a bystré improvizační písničky, které charakterizují Coreovu hudbu, by z chlapce učinila muže nebo by ho přiměla utíkat, ale Cohen prošel s létajícími barvami a postupoval tak, až je z něj jedna z osobností dnešního jazzu. Časopis DownBeat ho nazval 'jazzovým vizionářem globálních rozměrů', je jedním z nejzajímavějších mladých hudebníků své generace.
Dynamický saxofonista YOSVANY TERRY pochází z Havany a dnes je jednou z nejvlivnějších kubánských osobností. Vede svůj kvartet, s nímž se vydává na mnohá turné. Také vystupuje s hvězdami, jako jsou Eddy Palmieri, Horacio 'El Negro' Hernandez, Steve Turre, Steve Coleman, Cubanismo, Dave Douglas a další. Úzce spolupracuje s Avishaiem Cohenem - je klíčovým členem jeho International Vamp Bandu i aktuálního kvarteta.
Mladý klavírista SAM BAR-SHESHET, narozený v Chicagu, pravidelně vyhrával jazzové studentské ceny na konci 90.let, ještě předtím, než dokončil své studium jazzu na William Paterson University v New Jersey. Od té doby často pracuje s Ravi Coltranem, Dickem Oattsem, Cassandrou Wilson, Davem Samuelsem a Georgem Garzonem a je nedílnou součástí Avishai Cohen Quartetu.
Energický bubeník MARK GUILIANA z New Jersey je jednou z jazzových hvězd budoucnosti. Na bicí hraje teprve necelých devět let a na newyorské scéně je už dnes skutečnou silou, vystupuje často jako sideman i leader - robustně funkový hráč, jehož styl rychlého tempa odráží frenetický rytmus jazzu v Big Apple.
Čtyři žhaví mladí hudebníci hrající dynamické globální rytmy kombinované se současnou jazzovou improvizací, to je senzační Avishai Cohen Quartet.
                                                                           (podle materiálů P&J Music)

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Dynamicke-globalni-rytmy-a-soucasna-jazzova-improvizace-Ano~01~prosinec~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.