Muzikus.cz homepage

ostatníCharlie Straight a Ewa Farna: Dvojnásobné vítězství Třince v MTV Europe Music Awards

18.10.2011 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
S tímhle asi na ústředí MTV nepočítali. Hned dva vítězové regionálních kategorií letošních MTV Europe Music Awards totiž pocházejí z našeho Třince. Jak je to možné, když každá národní mutace televizní stanice uděluje jen jednu cenu? Docela jednoduše. Třinečtí totiž zabodovali nejen u diváků české, ale i polské verze kanálu.

Vítězem české regionální ceny se stejně jako loni stala kapela Charlie Straight, té polské pak zpěvačka Ewa Farna. Zajímavostí je, že zdejší MTV do mladé česko-polské zpěvačky zřejmě příliš velké naděje nevkládala. Přestože díky severním sousedům nakonec cenu získala, našimi dramaturgy ani nebyla nominována.

Jaká byla konkurence?

Česko a Slovensko: Ben Cristovao / Charlie Straight / Debbi / PSH / Rytmus

Polsko: Afromental / Doda / Ewa Farna / Monika Brodka / Myslovitz

Regionální kategorie MTV Europe Music Awards znají své výsledky tradičně ještě před vyhlášením hlavního ceremoniálu. Jejich vítězové napříč kontinentem se teď utkávají o fanouškovské hlasy, ze kterých nakonec vzejde „nejúspěšnější z nejúspěšnějších“. Ten si pak cenu spolu s laureáty hlavních kategorií převezme 6. listopadu v irském Belfastu.

Připomeňme, že nejvíce nominací před Belfastem drží s počtem sedm Lady GaGa, následovaná Katy Perry a Bruno Marsem s pěti. Kompletní přehled nominací naleznete zde.

Přehled vítězů regionálních kategorií:

Česko a Slovensko: Charlie Straight
Polsko: Ewa Farna
Británie a Irsko: Adele
Dánsko: Medina
Finsko: Lauri Ylönen
Norsko: Eva & The Heartmaker
Švédsko: Swedish House Mafia
Německo: Lena
Itálie: Moda
Nizozemí: Ben Saunders
Belgie: dEus
Francie: La Fouine
Španělsko: Russian Red
Rusko: Nyusha
Rumunsko: Alexandra Stan
Portugalsko: Aurea
Jadran: Dubioza Kolektiv
Maďarsko: Compact Disco
Turecko: Atiye Deniz
Ukrajina: Sirena
Řecko: Mark F. Angelo featuring Shaya
Izrael: The Young Professionals
Švýcarsko: Gimma
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Charlie-Straight-a-Ewa-Farna-Dvojnasobne-vitezstvi-Trince-v-MTV-Europe-Music-Awards~18~rijen~2011/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.