Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníBudoár staré dámy vydává třetí album

22.5.2008 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: novinky
Jedno z výrazných těles domácí alternativní scény – Budoár staré dámy – vydává v těchto dnech nové album. V pořadí třetí deska nese název Dobrou noc, světlo.

Soubor Budoár staré dámy se řadí k představitelům nejmladší generace brněnské alternativní scény. Hudba „Budoáru“ sice vychází z rockové hudby, ta se ale střídá se specifickými ozvuky brněnské scény minulých let. Ostatně i několik zhudebněných textů Karla Šiktance nebo Václava Hraběte jasně předurčují postavení kapely mimo hlavní proud. Uměleckou vedoucí „Budoáru“ je zpěvačka a kytaristka Marta Svobodová - jedna z nejvýraznějších osobností domácí alternativní scény nově nastupující generace. Svou prvotinu vydala skupina v roce 2002 (Na hraní), o tři roky později pak vyšlo další album My o vlku.

Studiová novinka Dobrou noc, světlo obsahuje 12 skladeb, jejichž zvuk je oproti minulým albům výrazně bohatší a propracovanější. Novinku skupina nahrávala během posledních tří let, v roli hostů vypomohli skupině Tomáš Doležel z Furré nebo Jiří Raiterman z kapely Lajky. Křest alba proběhne 23. 5. v Paláci Akropolis, jako host na něm zahraje Prouza.

Budoár staré dámy+ Prouza , Praha - Palác Akropolis, 23. 5. 08
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Budoar-stare-damy-vydava-treti-album~22~kveten~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.