Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyBelgický Dour Festival: Faith No More, Spoon, De La Soul, Calvin Harris a desítky dalších (+ soutěž)

25.6.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Nejznámějším belgickým festivalem je bez pochyb Rock Werchter. Malá země ovšem nabízí i řadu dalších akcí a jednou z nich je Dour Festival, letošní vítěz ankety The European Festival Awards v kategorii Best Medium Sized Festival, který v termínu od 15. do 18. července už po dvaadvacáté proběhne ve stejnojmenném městečku poblíž francouzských hranic, zhruba 90 kilometrů od Bruselu. Pokud jste nesehnali lístky třeba na vyprodaný německý Melt!, který se koná o tomtéž víkendu, pak by program Dour Festivalu neměl ujít vaší pozornosti.

Festival nestaví na hvězdných jménech, zato jeho dramaturgie staví na střetu špiček nejrozličnějších žánrů, především těch nemaintreamových. Vedle Faith No More, kteří budou hlavním chodem prvního ze čtyř dnů, se tak na dvou otevřených a čtyřech stanových scénách vystřídají vyslanci scénny kytarové, elektronické, experimentální, world music, hip-hopu nebo reggae.


Nouze nebude o britské kytarovky: jen namátkou jmenujme The Futureheads, The Subways, Baddies, The Maccabees, Los Campesinos!, Wild Beasts, ale taky nu-raveové Hadouken! a New Young Pony Club. Opozicí silnému ostrovnímu zastoupení budou shoegazeři The Raveonettes z Dánska, písničkář Owen Pallet a hardcoristé Fucked Up z Kanady, popová hvězdička Uffie a funk-rockeři Fun Lovin’ Criminals ze Spojených států, stejně tak uznávané spolky jako Spoon, Woven Hand, Chokebore, ale i mladá krev v podobě Dum Dum Girls nebo The Antlers.

Z elektronické scény potom vystoupí třeba Simian Mobile Disco, Calvin Harris, Moderat, Atari Teenage Riot a producenti Skream, Zinc, Daedelus nebo Gui Boratto.

Navrch se představí malijské hvězdy world music Tinariwen, gypsi-punkoví Balkan Beat Box, world music s elektronikou mísící projekty The Very Best a Buraka Som Sistema, kapela The New York Ska-Jazz Ensemble, jamajské reggae hvězdy Third World a Capleton nebo hip-hopoví veteráni De La Soul a Anti-Pop Consortium.

Cena vstupenek v předprodeji činí € 93, příplatek za kemping pak € 17. Informace o možnostech zakoupení najdete na stránkách festivalu.

Dour Festival, Dour (BE), 15. – 18. 7. 10
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Belgicky-Dour-Festival-Faith-No-More-Spoon-De-La-Soul-Calvin-Harris-a-desitky-dalsich~25~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.