Muzikus.cz homepage

ostatníAlternativa z Brna i z New Yorku

26.5.2003 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
NED ROTHENBERG (narozen 1956 v Bostonu) je známý především svými sólovými, převážně improvizovanými koncerty, které už přes dvacet let provozuje takřka po celém světě. Je vedoucím souborů Double Band, Power Lines a Sync a zakladatelem kooperativního projektu New Winds (s flétnistou Robertem Dickem a trumpetistou Herb Robertsonem). V dalších sestavách spolupracoval s lidmi jako Paul Dresher, Yuji Takahashi, Sainkho Namchylak, Masahiko Sato, Elliott Sharp, Samm Bennett, John Zorn, Katsuya Yokoyama, Evan Parker nebo Marc Ribot. Od roku 1978 žije v New Yorku. Jeho virtuózní technika je mu pouze prostředkem k objevování nových možností saxofonů a dalších dechových nástrojů, uplatňuje se i jako originální skladatel. Ve Švandově divadle se představí sólovým vystoupením.
První část koncertu bude patřit objevu předloňské Malé Alternativy, brněnské skupině BUDOÁR STARÉ DÁMY (budoar.freemusic.cz). Základ kapely taky tvoří dívky - zpěvačka s kytarou, houslistka a baskytaristka, doplňují je kytarista a bubeník. Charismatická zpěvačka Marta Svobodová je také autorkou hudby, textů a videoklipů. Debutové CD skupiny s názvem 'Na hraní' (Indies Records 2002) nabízí výrazné a chytlavé písně a je ztělesněním mladého, ničím nezatíženého a svěžího přístupu k hudbě.  Koncert, který je součástí pravidelné série Velvet Tuesdays agentury AMP (www.nejnejnej.cz) začíná ve 21 hodin.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Alternativa-z-Brna-i-z-New-Yorku~26~kveten~2003/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.