Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníA zase ten Damon Albarn! Tentokráte s basákem Fleou

26.11.2010 | Autor: Michal Šimeček | sekce: novinky
Jedna z nejvýraznějších postav populární hudební scény, zpěvák a skladatel z Gorillaz a Blur Damon Albarn, chystá nový projekt, na němž pracuje s baskytaristou Michaelem Balzarym z Red Hot Chili Peppers, známým spíš pod přezdívkou Flea. Zmínil to v rozhovoru zveřejněném na stránkách stuff.co.nz a dodal, že kapela, která ještě nemá název, má připraveny již tři čtvrtiny materiálu pro chystaný debut.

Ve skupině hraje i nigerijský bubeník Tony Allen (The Good, the Bad and the Queen) a několik dalších afrických muzikantů. A právě Afrika, resp. africká hudba by měla tvořit charakteristický rys tvorby tohoto nového uskupení.

S debutovým albem by se Damon Albarn dle vlastních slov chtěl vytasit až po vydání čtvrté desky s Gorillaz. Flea, který má za sebou i řadu jiných kolaborací (hrál např. s Jane's Addiction či Thomem Yorkem), se nyní ostatně soustřeďuje na nahrávání nového alba s Red Hot Chili Peppers, které by mělo vyjít na začátku léta v příštím roce.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/A-zase-ten-Damon-Albarn-Tentokrate-s-basakem-Fleou~26~listopad~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.