Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
článek
V období let 2000 - 2002 se časopis Rock & Pop dostával postupně do ekonomicky velmi tíživé situace (příjmy byly dlouhodobě nižší než výdaje), která byla přímým...
celý článek

Daniel Andel

 

Komentáře

celkový počet: 20

Mýreček  Hmmm...
Renáta  TO SNAD NEEE!!!
Zbyněk  Uvidíme ...
Lubosh  Uvidíme.
Jan Kout  nejsou nehraditelni
Kájík  Smutek
Tom  Opravdu škoda!
Dan Mach  Hmm
onto  drzim palce
rockerr  Uvidíme
Mýreček  A na jaře uvidíme...
Míša  Změny
Maris  KONECNE
panis  Re: KONECNE
Marty  Rock & Pop
Gustav  banánový popík
puky  že je my ľúto...
Celestyn  k RaPu
bobo  čekám
Jan Hrush  a co predplatitele ?

     
 
 
&;
Hmmm... | Mýreček | 11.1.2003 |
Tak vono nestačí, že je na východě nám tak blízkém, nám tak středním na spadnutí válka. Vono ještě tohlencto tady takhlenc...
Tak jo, teda. A kdy že bude ten letošní R&P a bůhvícoještě k mání na stáncích? Já se totiž už nemůžu dočkat, s kým že to zase pokecal můj oblíbený invetigatývec Elwood! Pokecal-li vůbec...
A jinak, milý Anděli, nevím jak tobě, ale mě se po tý starý redakci, ať byla jaká chtěla (jestli teda opravdu končí), bude asi trošínku stejskat. No, ale já si to můžu dovolit. Dovolit i přiznat. Já v tom totiž - narozdíl od tebe - nemám žádný prachy. Ani to ušmudlaný předplatný, čéče. Tak zlom vaz. Nic ve zlym, nic v dobrym, však to znáš ... ňák bylo, ňák bude. Hlavně, že nám chutná. Držím palce. Tobě, ale hlavně R&P.
Mýreček.
TO SNAD NEEE!!! | Renáta | 11.1.2003 |
Nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo...R&P bez Lindaura, Vojtíška, Diestlera a dalších? Tak to teda nekupuju...Sorry... :0( Mám teď celkem obavy - jestli teď na obálkách R&P nebude třeba Britney Spears nebo Eminem - za účelem větší prodejnosti...Do prdele práce - v naší republice nefunguje nic kvalitního dlouho... :0(

P.S. Chtěla bych moc poděkovat bývalé redakci, za skvělou práci, super články a recenze - budete mi moc chybět...(a určitě nejen mně)...
Uvidíme ... | Zbyněk | 13.1.2003 |
Není to příjemné čtení, ale kus pravdy v tom asi bude. Možná, že šlo lépe analyzovat příčiny, např. stížnosti na "prudící články" nových členů redakce?

Pavlovi Skalovi: Ještě jednou po letech díky za kazety s Methenym, které jsi vozil do Ostravy a přeju Ti aby se to dalo číst a stálo za to schovávat si i "vaše" čísla. Nebude to lehké!

V. Lindaurovi, O. Bezrovi, R. Diestlerovi, I. Ivanovovi: Kde si něco od Vás přečtu? Stálo to za to!
Uvidíme. | Lubosh | 13.1.2003 |
Uvidíme, posoudíme. Zajímavý je ten přístup BigBeng!u, neboť jsou tak trochu někde jinde, ale pokud časák trochu (lépe hodně) přitvrdí (myslím tím styl muziky), tak by to mohlo být interesantní. Uvidíme, posoudíme...
nejsou nehraditelni | Jan Kout | 15.1.2003 |
Vážený vydavateli,

s politováním jsem se při zakoupení čísla Rock&Popu a přečtení editorialu dozvěděl onu smutnou skutečnost o odchodu dlouholeté redakce včele s jejím vedoucím. Myslím si, že právě díky nim si udržel tento časopis svůj půvab a dostatečnou kvalitativní odlišnost od ostatních podobně zaměřených periodik. Ke zvýšení nákladu určitě nepřispěla změna názvu - to lze jedině považovat za managerský omyl. Přece je lepší se podívat na obsah, zda tam leccos není v pořádku, ale ne na zaběhnuté jméno, za nímž už se většinou očekává jistý názor. Už teď nevěřím, že se následující redakci podaří pokračovat v duchu nastoleného charakteru.
Děkuju všem, kdo do Rock&Popu psali, za obohacení mého hudebního rozhledu. Díky Vám se člověku často podařilo prožít světskost v jiných sférách. "I will never forget" (The Cure)
Honza
Smutek | Kájík | 15.1.2003 |
Panika mě zachvátila po přečtení posledního páně Lindaurova editorialu, opravdová panika. První pocity byly vpravdě radikální (končí oni, končím já).
Čekal jsem ale, že snad na těchto stránkách najdu i vyjádření druhé strany. Stalo se.
Takže má panika se lehce otupila a budu čekat na první číslo od nových lidí. BigBeng jsem v oblibě neměl nikdy - postihuje jiný kus koláče, než který rád pojídám - věřím ale, že změna nebude až tak radikální a najde se prostor i pro žánry mně blízké. Počkáme tedy, počteme, zhodnotíme, uděláme závěr.
No a není nic lehčího než - při negativním dojmu - přejít ke konkurenci, pokud ne přímo tištěné, tak ve vodách netu brousící (možnosti tu sou...).
Doufám ale, že o bývalé redakci R&P (mimochodem - ten nový název se mi nezdál špatnej, nedokážu ale odhadnout, co udělal s jinými štamgasty) brzy uslyším a že - v nejlepším případě - jednoho krásného dne utratím o pár korun víc a budu mít k ruce dvě stejně hodnotná periodika.
Pane Lindaure - vřelý dík za to prodloužené desetiletí příjemné společnosti. Budu se o vás a vaší partu dál živě zajímat!
Nové redakci přeju mnoho štěstí v hledání optimální formy a obsahu. Snad se po tuhé zimě zase luka zazelenají a slunce bude svítít i na vaše kvítí.
Kájík
Opravdu škoda! | Tom | 16.1.2003 |
Rock & Pop jsem měl opravdu rád. Ještě si dobře vybavuji, jak táta přines domů první číslo se Zappou. Ale to už je dávno a časy se mění. Bude se mi stýskat. Klobouk dolů před všemi, kdo se na časopisu za těch krásných třináct let podíleli. Ahoj v lepších časech
Váš dlouholetý čtenář Tom z Kutné Hory
Hmm | Dan Mach | 17.1.2003 |
Je to hrozné, ale že tento časopis začne mít potíže jsem předvídal dlouho předtím než změnil název na to nečitelné, jak se následně jmenoval (a jmenuje) a mrzí mne, že jsem měl v tomto případě pravdu. Obsah se ale nezměnil a každý, kdo ho sledoval musí uznat, že tam ke čtení v poslední době pomalu nic nebylo. Jedině zajímavé zůstaly jenom recenze, ty ale stejně byly velmi často plytké, vlastně jako celý časopis, který kdysi byl opravdu dobrý. A nebo to bylo dobou, kdy jsem byl nadšený, že si můžu česky přečíst něco o muzice, kterou jsem měl rád ? Určitě za to může ale absence schopných redaktorů, kteří by dokázali napsat texty, které by zaujaly, minimum inzerce také o něčem svědčí. Je možné, že se v časopisu také objevilo vícero naivních článečků, jako ten, kde si kdosi ztěžoval (až směšně žaloval) na to, že nedostal akreditaci na koncert (prý proto, že nepředložil seznam materiálů, které by daný koncert propagovaly) - a že si tak redakce udělala asi nepřátele mezi promotéry koncertů. Už je to holt tak, v úvodnících minulého ročníku o krizi konec konců hovořil často i šéfredaktor, dopisy čtenářů byly většinou jenom o tom, že časopis je nuda, co na to říct ? Britský Q v češtině u nás vycházet sotva bude, česká mutace Rolling Stone také skončila (první část ročníku, než došlo ke změně v redakci a ve formátu, byla výborná, a pak to sklouzlo do pitomého bulváru pro náctileté), lze čekat, že pokračovatel Rock a Popu s novou redakcí bude cosi, co by se mělo prodávat lépe než předchozí titul, asi to bude jen takové rychločtení, otázkou je, nemyslím to zle, jestli to vůbec nějak jinak v této republice na našem mini trhu s tiskem jde dělat jinak. Jsem toho názoru, že doba, kdy si prostřednictvím Rock a Popu stárnoucí máničky "doplňovaly mezery ve vzdělání" je dávno pryč, a že neexistuje tím pádem kupní síla v mladší generaci, která by časopis, který se dosud držel jen silou vůle, zajistila. Mohl bych jmenovat rubriky, které ve jmenovaném magazínu zabíraly jenom místo a byly i snad přežitkem, ale bylo by to neetické k lidem, kteří časopis dělali a snažili se asi o to nejlepší. Nutí se v té souvislosti úvaha, že jim asi došel potenciál. Tímto je současně zdravím a přeji vše nejlepší, ať už budou kdekoliv. Škoda, že to takhle dopadlo!!!
Je nutné současně zdůraznit, že sice je důležité, kdo do časopisu píše, ale lpět na zavedených jménech, byť mají sebelepší zvuk, se nevyplatí. Přestože šlo o dobré novináře, jenom a pouze jejich vinou byl časopis tak slabý, že jsem byl rád, že si ho nemusím kupovat a že ho čtu v knihovně. Jenom kvůli nim chvílemi připomínal fanzin a jenom kvůli nim se nic nelepšilo. Jasně, že s tém vším souvisí i vydavatel a je udivující, že v článku v musicserveru.cz, říká, že na jeho podněty nikdo nereagoval. Tak dlouho? Proč ? Dejme tomu, že se situce zlepší a že pokračovatelé udělají něco lepšího a vzhledově zajímavějšího než je třeba Report, který je sice zaplněn kraťoučkými články různé úrovně, ale splňuje asi zájem vydavatele ( a to jen odhaduji podle toho, co vidím na stánku).
drzim palce | onto | 17.1.2003 |
skoda, na tomto casopise som vyrastol aj ked poslednych par rokov som si ho uz nekupoval. Boli ste drahsi, CZK rastla a aj Komankova odisla. Nezabudnem vsak ked som prvy raz drzal Rock a Pop este v novinovom formate. Bola to pecka.
Uvidíme | rockerr | 19.1.2003 |
R&P čtu víceméně pravidelně od začátku, největší dva opruzy byly články J. Kománkové a taková slabost která byla cítit z editorialů V. Lindaura. Každý má své problémy, ale veřejně je ukazovat? Trochu alibistické.....Jinak časopis patřil k tomu nejlepšímu v daném oboru, doufejme že staronová redakce to příliš neotočí ke komerci. O záletech Lucky Bílé opravdu číst nechci......Koupím dvě tři čísla a uvidíme. Hlavně ať tam bude L. Wood a jeho krásné mystifikace.
A na jaře uvidíme... | Mýreček | 20.1.2003 |
No, prvotní šok z "krizového vývoje" v R&P(&...) již odeznívá a zbývá již jen dobrati se "poučení" z něj. A otázky, ty tu také jsou: Co se to vlastně stalo? Bylo to nutné? A tak dále a podobně...
Když jsem se začátkem prosince pozastavoval nad tím, že se redakce R&P v čele s Vojtěchem Lindauerem nechává svými nářky nad stavem věcí snad trochu příliš odvádět od práce, bylo již zřejmě jasné (jen mě ne), že s tou prací to nebude zas tak žhavý... Taky mě to mohlo trknout, jenže jsem si asi něco takového nechtěl připustit. Tímto se všem dotčeným a Vojtěchu Lindauerovi především, dodatečně omlouvám.
Inu, síla R&P (v dobách, kdy ještě byl jen R&P) byla, myslím, především v tom, že se soustředil spíše na témata, která byla vším jiným, než krmí určenou k nasycení širokých mas. A veškeré snahy o posun právě tímto směrem byly, jak se ukazuje, cestou do pekel. Bylo by poněkud laciné označit nakladatele za bezohledného obchodníka a redakci za spolek chrabrých rytířů pod praporem kultury. Pravda asi bude, jak už to tak chodí, někde uprostřed.
A tak nezbývá než vyčkat. Tak nějak, řekněme, do jara. A na jaře uvidíme, co nám to ta transformace někdejšího R&P v BenQ (nebo jak se to bude jmenovat) vlastně přinesla. Osobně mám pro tyto účely jakýsi pomyslný "index DASPA", kde na jedné straně stojí více méně bezobsažná (dáma promine), avšak velmi snadno stravitelná Dáda, na straně druhé pak obsahově mnohdy až přetékající, ale ku hromadné konzumaci snad právě proto poněkud nezpůsobilý Jan Spálený. Já osobně jdu, s prominutím, spíš po tom obsahu.
Nechci předjímat, ale už absence L. Woodovy břitké sondy do kalných hlubin současné pop-music v lednovém čísle (ještě snad) R&P možná něco napovídá. A třeba to všechno konečně doopravdy vezmou do ruky ti Mladí ... Plní Sil a bude vymalováno.
Nuže, zbývá ještě jedna jediná otázka. Nelíbí se mi. Snažím se ji odehnat, ale ona tu stále visí ve vzduchu a dotírá: A proč by to, sakra, zrovna v případě R&P mělo být všechno o něčem jiném, než jen a jen o penězích???
No, a snad ještě pár "osobních" vzkazů na závěr: Vojtěchu, Ondřeji, Viléme, ... dejte o sobě vědět, až se zase někde usadíte! A pozdravujte Elwůda!
Váš Mýreček.

P.S.
Včéra mi řekli
Ať už zejtra nechodím
Tak sem si doma vodevřel poslední láhev Kalandrovky
Pustil pár starejch desek a plyn
Jenomže plyn mi došel a já se jenom trochu vopil
A teď mám jen další ze svejch kocovin...

(Propan-butan Blues)
Změny | Míša | 21.1.2003 |
No tak to je síla! Zemětřesení...
KONECNE | Maris | 22.1.2003 |
Dobry den,
konecne nekdo vyhodil naprosto nefungujici a neschopnou redakci pod vedenim nabubreleho kratkozrakeho "sefredaktora" Lindaura. Verim, ze horsi uz to nebude a preji panu Skalovi a vsem jeho spolupracovnikum hodne stesti a sily do opravovani toho, co ta predchozi particka neznabohu napachala...
Od unora se konecne stanu predplatitelem tohoto casopisu.
Re: KONECNE | panis | 5.2.2003 |
mily marisi, uz jsi cetl nove cislo????
to mas za ty blby kidy
Rock & Pop | Marty | 22.1.2003 |
Rock&Pop jsem kupoval od prvního čísla a hrozně jsem ho "žral". Líbilo se mi na něm, že jsem tam našel jak články o mých oblíbených stylech (metal, hardrock), tak i ostatní. Hlavně jsem hltal informace o zahraničních kapelách, protože bylo krátce po revoluci a mně bylo nějakých 18 let. Rád jsem četl články mimo jiné i od J. Špuláka, takže s jeho návratem doufám i v návrat tehdejší atmosféry. Právě odchodem tehdejšího "tvrdého křídla" redakce jsem byl hrozně zklamán a alespoň pro mě šla příchodem na post šéfredaktora V. Lindaura úroveň časopisu do kopru a přešel jsem na Bang a to mi vydrželo dosud. Takže přeju hodně štěstí se staronovou redakcí.
Vzkaz pro Jana Vedrala (který si ho bohužel už nepřečte, ale je dobře, že šel taky do hajzlu): tak netolerantní a řekl bych hluché hovado jsem ještě nepotkal. Narážím trochu opožděně na pořad Ladí-neladí. Nevím co posloucháš, death metal to asi není, ale prohlásit na základě jedné kapely ze Slovenska (kterou mimochodem neposlouchám) a jejích primitivních a stupidních textů celý death metal za primitivní hudbu se stupidními texty, to je dokazuje tvoji zabedněnost. Poslechni si kapelu DEATH a přečti si její texty a pak vynášej soudy, hluchoune...
Ostatním se omlouvám za tento (už asi zbytečný) výlev, ale musel jsem se k tomu idiotovi vyjádřit.
banánový popík | Gustav | 22.1.2003 |
Som čitatel R&P od roku ´90 a teraz mám obavy - aby to nakoniec neskončilo v rukách pani Haliny P./nič proti nej - teraz je celkom šik/. Na obálke bude skupina Tatu /v spodnom prádle/ a v strede plagát skupiny Maxim T. /v komických oblečkoch/. Ta Britney- to by bolo ešte to lepšie. Proste - taký šťastný banánový popík. /Samozrejme k tomu nedôjde - toto je len vízia/.
že je my ľúto... | puky | 23.1.2003 |
Som dlhodobým čitatelom časopisu a je vlastne jediný,ktorý sa dá na Slovensku čítať.Mal určité komerčné obdobie{ info o rape apod.žánroch)
a myslím si že tým vlastne nastal úbytok čitatelov.
Rock&Pop by podla mna mal ostať klasickým rockovým časopisom,a potom by nemal také problemy aké nastaly.
Týmto chcem pozdraviť starú gardu ktorá mna sprevádzala stránkami časopisu.
k RaPu | Celestyn | 29.1.2003 |
Zvlastni situace. Cetl sem oba casopisy, ktere se "slucuji" RaP i Beng, a jsem opravdu zvedavy, co z toho vylze. Samozrejme RaP ve starem slozeni je nezamenitelny, ale vzhledem k zemereni Bengu by z toho noveho nemusel byt zas az takovy pad k bulvaru. Chce to par cisel. Zmena je zivot...

Ps> ohlas s nazvem "Konecne" zavani hovnem.
čekám | bobo | 10.2.2003 |
Nechtěl jsem tomu věřit, ale po otevření únorového čísla Rock&Popu jsem poznal, že je vymalováno.
Dávám nové redakci šanci ještě dvě čísla, aby se vzpamatovala (stačilo by podle mě, aby si přečetla některé z předchozích čísel).
A těm, kteří odešli, děkuji a přeji hodně štěstí a doufám, že je zase potkám na stránkách podobného časopisu, jakým byl Rock&Pop.
a co predplatitele ? | Jan Hrush | 19.2.2003 |
Musim rici, ze nove cislo neni svoji kvalitou az tak spatne, avsak pokud bych se mohl rozhodnout, tak bych si takovyto casopis narozdil od stareho R&P nepredplatil. V teto souvislosti mne pripada nefer, ze zmena prisla presne se zacatkem roku, tudiz vsichni predplatitele odebiraji jiny casopis bez moznosti volby.
Dik odchazejici redakci za ty spolecne roky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.