muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Zlatka BARTOŠKOVÁ

baskytara, zpěv, klavír, piano, kontrabas, housle
blues / šanson, Praha 4 (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky facebook youtube bandzone
 

biografie
ZLATKA BARTOŠKOVÁ zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Pavel Cmíral, Jarmila Hannah Čermáková, Ondřej Suchý, Petr Ožana, nebo Jiří Toufar.
Pěveckou kariéru začínala v orchestru Ladislava Bareše v Liberci a orchestru Československé televize s dirigentem Václavem Zahradníkem, spolupracovala s Ostravským rozhlasovým orchestrem a Armádním uměleckým souborem.
Svým nezaměnitelným projevem je zřejmě jednou z nejosobitějších interpretek současného šansonu. Na kost prožitou interpretací a obrovskou energií, které vkládá do svých písní, rozeznívá prostory pražských i mimopražských klubů a publikum, které v jejích písních potkává své vlastní radosti i bolesti, dýchá s ní…
V současnosti se věnuje zejména šansonu a každý měsíc koncertuje v kavárně Činoherního klubu Praha. V Praze i mimo Prahu vystupuje s recitálem KUŘÁRNA V BLÁZINCI za doprovodu pianisty Jiřího Toufara, houslistky Zuzany Grosmanové a kontrabasisty Ondřeje Šrámka, v programu ŽIVOT JE ŠANSON, s podtitulem večer šansonů a povídání o životě a lásce k profesi, který pravidelně uvádí v Činoherní kavárně v Praze, spojuje šansony s rozhovory s osobnostmi nejrůznějších profesí, kterými například byli fotograf Robert Vano, herec a muzikant Jan Jiráň, jaderná fyzička Dana Drábová, neurochirurg Vladimír Beneš, režisérka Helena Třeštíková, výtvarnice Emma Srncová nebo psychiatr Radkin Honzák.
V Kavárně U Stromečku na pražské Zbraslavi uvádí pravidelné komorní hudební večery, ve kterých představuje nejen svoji tvorbu, ale nabízí zbraslavskému publiku širokou paletu hudebních žánrů a stylů.

V říjnu 2019 pokřtila Činoherní kavárně v Praze své nejnovější CD „Poklona uctivá“.

CD:
2012 Blues poslední naděje
2013 Živá
2014 Dáma s cigaretou
2015 Bílej kavalír
2017 Kuřárna v blázinci

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Zlatka Bartošková

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.