muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníYellowcard ukázali, že i s akustickými kytarami se dá předvést rocková show

10.11.2013 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: živě

Yellowcard

Americká pop-punková parta Yellowcard už potřetí během posledních tří let zavítala do České republiky. Po klubovém koncertě a festivalové zastávce se kapela i na třetí pokus předvedla v trochu odlišné formě.

Tentokrát šlo o akustický koncert, během kterého se návštěvníci dočkali přehrání kompletního tracklistu alba Ocean Avenue, tedy nahrávky, která je milníkem v kariéře Yellowcard. Bylo to právě album Ocean Avenue, díky němuž se dostali tito rodáci z americké Floridy do povědomí fanoušků po celém světě. Aktuální turné, jehož pražská zastávka byla zároveň premiérovou na starém kontinentě, je tedy jakousi oslavou desetiletého výročí od vydání zmíněného alba. Role hostů se ujali Švédové Like Torches, kteří jsou spjati s Yellowcard skrze spolupráci s Ryanem Keyem na jejich debutové nahrávce Keep Your Head High.

Like Torches předstoupili před české publikum překvapivě také s akustickými kytarami v rukou, což dalo večeru jasnou dramaturgickou linii. Sama kapela několikrát zdůraznila, že se jedná o jejich první zkušenost s takto odehraným koncertem. Za pravdu jim dala úvodní skladba večera, na které bylo vidět, že se muzikanti v této formě prezentace ještě poněkud hledají. Stejně jako kapela se při úvodní písni hledal také zvukař, který zcela opomenul druhý zpěv a nebylo ho tak vůbec možné slyšet. Těžko říct, zda podcenil domácí přípravu a nevěděl o faktu, že se do vokálního projevu vcelku podstatně zapojuje také kytarista Daniel Kӓrn. I když set Like Torches odsýpal ve slušném tempu, tak z něj byla cítit, dá se říct, až přemotivovaná snaha zalíbit se publiku za každou cenu, což se projevilo také po koncertě, kdy zpěvák Jonathan Kärn korzoval mezi přítomnými a nabízel ke koupi jejich album. Tyto scénky pak evokovaly podomní prodej vysavačů, při kterém hledáte výmluvu, proč si daný produkt nemůžete zakoupit. Méně někdy zkrátka znamená více.

Yellowcard nastoupili na prkna pódia klubu Roxy bez monstrózního intra a celý koncert zahájili malou rozpravou na téma jejich návštěv České republiky, a jak důležité je užít si koncert na vlastní oči a ne skrze displeje mobilních telefonů. Veškerý dialog se odehrával mezi zpěvákem Ryanem Keyem a violistou Seanem Mackinem. Byly to právě oni dva, kteří se starali o všelijaké průpovídky a vtípky. Celý večer dle tracklistu alba Ocean Avenue odstartovala skladba Way Away. Již při ní bylo jasné, že se nebude jednat o klasický akustický koncert, při kterém diváci pozorně naslouchají každému tónu, ale o ryzí rockový nášup, který nemůže nikoho nechat jen tak stát, a tak se pod pódiem vytvořila četná lidská hráz skákající při každé naskytnuté příležitosti. Pokud je při klasickém vystoupení Yellowcard viola Seana Mackina něčím, co ozvláštňuje hudební projev kytar a bicích, tak při akustickém zpracování skladeb hraje prim. Samotný Mackin tak místy zastínil i zpěváka Keye. Neztratil se ovšem ani kytarista Ryan Mendez, který mnohokrát sklidil ovace za své sólové vsuvky. Po přehrání materiálu z alba Ocean Avenue přišly na řadu kousky z ostatních položek diskografie kapely. Ve světové premiéře byla odehrána skladba Ten ze zatím posledního alba Southern Air. Celý večer uzavřela energická Lights And Sounds.

Osazenstvo pražského klubu Roxy zažilo bezpochyby povedený hudební večer s legendami svého žánru a s jejich přelomovým albem. Jedinou vadou na kráse tak byl pouze počet skladeb, který byl zkrácen oproti australské části turné téměř o třetinu. Věřme tedy, že zbytek nám Yellowcard zahrají na přislíbené zástavce jejich následujícího turné, které by se mohlo odehrát již v příštím roce.

Yellowcard + Like Torches, Praha - Roxy, 7. 11. 13

Setlist:

Way Away
Breathing
Ocean Avenue
Empty Apartment
Life Of A Salesman
Only One
Miles Apart
Twenty Three
View From Heaven
Inside Out
Believe
One Year, Six Months
Back Home

Ten
Sing For Me
Light Up The Sky
Lights And Sounds
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Yellowcard-ukazali-ze-i-s-akustickymi-kytarami-se-da-predvest-rockova-show~10~listopad~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.