muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

ostatníSouthpaw + Roe-Deer, České Budějovice, 29. duben 06

1.5.2006 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: živě

 fotogalerie
České Budějovice zažily jedinečnou hudební událost, o kterou se postaraly dvě české kapely se stylem vonícím britskými ostrovy. Nebyli jimi nikdo jiní než Southpaw, kteří se svým Heartdiskem momentálně snaží celým Čechám ukázat, jak v praxi vypadá srdce na dlani (nebo na talíři?), a

Roe-Deer v Českých Budějovicích

Roe-Deer v Českých Budějovicích

foto: Zuzka Balounová

Roe-deer, kteří sice mají v názvu srnečka a na kontě mimo jiné CD s názvem Lollipop, ale plachost jelení zvěře a naivitu dětí s lízátky by jste na jejich koncertech hledali opravdu marně.

Kolem půl desáté se na pódiu Marty´s Clubu objevily čtyři postavy s patkami, converskami a úzkými džíny. A samozřejmě taky s kytarami. Hádáte správně. Dohromady si říkají Roe-deer a i přes ne zrovna plný parket hned na začátku dokázali, že nálepka předkapely je na jejich bedrech přilepená trochu neprávem. Tóny linoucí se z reprobeden rozhodně nezněly o nic hůř než ty, které zanedlouho měli předvést Southpaw. Diváky rozvlnily pomalejší věci typu Camomile prince, Vertigo, nebo profláklá Including Me, a rozeskákaly písničky se stejně řízným rytmem jako mají The Stranglers nebo Song “B“. Nesmím zapomenout na nový singl 2nd Floor Boy, kterým z popela povstalí, noví a úplně jiní Roe-deer naznačují, že o nich v budoucnu ještě dost uslyšíme a máme se věru na co těšit.

Koncert Southpaw, který následoval, nezačal moc optimisticky. Zahájil ho totiž melancholický singl Isolated. To, že je tahle skladba záležitost spíš smutná, jí však neubírá na kvalitě a Southpaw to moc dobře vědí. Navíc si jí kvůli skvělému klipu z dílny Jakuba Koháka všichni dobře pamatujeme, takže i lidé, kteří si ještě nepořídili Heartdisk, měli šanci si hned zkraje rozehřát hlasivky.

Southpaw v Českých Budějovicích

Southpaw v Českých Budějovicích

foto: Zuzka Balounová

Následovaly skladby Trapped, Emergency, Heroes Come. Zpočátku lehce nostalgicky působící Gregory Finn začal přelaďovat na veselejší vlnu a písničky, které přicházely, byly stále rychlejší a rychlejší. Důkazy budiž například Valium Man, Brand New Blood nebo Fastfood Poetry. Písničkou Thousands Southpaw pozdravili mužské i ženské stránky svých osobností a s námi se symbolicky rozloučili.

Následoval krátký déšť potlesku a dva přídavky. Tím prvním byla Heartcore skladba Born As a Song, která nám všem dokonale objasnila, co tady všichni dneska děláme a kdože to těší naše zvukovody, a tím druhým Toi Toi Song z alba Boys Make Noise, který naposled (a troufám si říct, že bezkonkurenčně nejmohutněji) rozkřepčil všechny přítomné.

Co říci závěrem? Snad jen to, že kapely Roe-deer a Southpaw jsou rovnoprávní spoluhráči, jejich hudba je proklatě dobrá a koncerty díky charisma, které obě kapely pouští mezi diváky, ještě o něco lepší. Jen u Southpaw mě mrzí, že svojí minulost nenávratně hází za hlavu a my už tím pádem nemáme (až na jednu dvě výjimky) šanci slyšet věci z Pleasure You Can Measure nebo Pop Secret naživo, což je velká škoda.

Southpaw + Roe-Deer, České Budějovice - Marty´s Club, 29. duben 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Southpaw-RoeDeer-Ceske-Budejovice-29-duben-06~01~kveten~2006/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.