muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPost-It, Praha, 6. květen 06

7.5.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie

Czenda / Post-It

Czenda / Post-It

foto: Láďa Řehounek

Vršovičtí Post-It vyrazili na kopec do Žižkova a v tamním Paláci Akropolis včera pokřtili své nové album Sektor 10. Sekundovala jim u toho pěkná řádka hostů a hlavně příjemně zaplněná Akropole.

Prý vůbec poprvé zazněly během jednoho koncertu všechny skladby z nové desky, kterou skupině během večera pokřtil sám její producent Yarda Helešic, jenž si také zahrál na akustickou kytaru v písni Apatie. Přestože převážnou část koncertu repertoár z nové desky, nevyhnuli se Post-It ani osvědčené klasice z předloňského debutu Ideál. Ale nepředbíhejme...

Devadesátiminutový koncert zahájil frontman Czenda skladbou Stopy v duši, kterou odzpíval za doprovodu samplu a později i baskytaristy Kapína a bubeníka Bekouše, kteří se přidali v průběhu písně. Mrazivý rozjezd v zápětí vystřídal rychlý a pro Post-It snad i typický spád. Po první skladbě se na scéně připomínající motivy z bookletu nové desky (které pro změnu připomínají futuristické motivy zmiňovaných Vršovic) objevil i nezbytný kytarista Porne a spolu s ním i první z dlouhé řady hostů, kytarista DJW z bývalých Dolores Clan. Hosté se střídali na běžícím pásu: došlo i na Martina Zellera ze zpřízněných Cocotte Minute, vyklidněný Requiem a titulní singl Závislost si se skupinou zazpívala zpěvačka kapely Matahari Žántí a Honza Žampa z Eddie Stoilow, a k závěru došlo i na veselou dvojku v sombrerech – Aziho a Loca ze skupiny Temperamento.

Jak bylo vidno, už nyní, krátce po vydání nové desky, si Akropole nové skladby zpívala jakoby je už důvěrně znala, což na někoho možná působilo překvapivě, ale kapela za to může být jen ráda. Příjemně překvapilo i nazvučení v sále Akropole, které v poslední době často nebývá právě nejzdařilejší. Kapele Post-It se ale hlavně daří mazat rozdíly mezi albovou a koncertní podobou svých skladeb. Zvukově uhlazený debut se totiž od energické koncertní podoby lišíl markantně. Není za tím prvoplánovost, jen se skupině a producentovi podařilo zvuk vybrousit do posledního detailu.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/PostIt-Praha-6-kveten-06~07~kveten~2006/

Komentáře

celkový počet: 1

baraq  djw @ post it

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.