muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyOuvalskej bigbít, Úvaly, 3. červen 06

14.6.2006 | Autoři: Zuzana Dologhová, Tereza Pohunková | sekce: živě

 fotogalerie

UDG, Ouvalskej bigbít 2006

UDG, Ouvalskej bigbít 2006

foto: Tereza Pohunková

Rok se s rokem sešel a městečko Úvaly se opět na jeden den proměnilo v městečko festivalové. Tuto akci měli tak trochu na triku úvalští rodáci, kapela Divokej Bil, a tak mimo jiné podium zdobila maketa jejich korábu, se kterou objíždějí turné po celé republice.
Počasí se umoudřilo a po rozpršeném týdnu se naděje na slunečný víkend uskutečnila. A tak za zvuku prvních tónů kapely Apple Juice se začali sbíhat pod podiem první hloučky nedočkavců a vychutnávali si festivalovou atmosféru.

Festival byl rozdělen na dvě scény, jedna hlavní venkovní, kde se zdržovala většina návštěvníků a druhá komornější v Sokolovně.
Na venkovní stage už to mezitím rozjížděli ústečtí UDG a se svými chytlavými tóny a s francouzskou posilou, kytaristou Guillamem Kondrackim, se snažili rozehřát skupinku přihlížejících a trousících se návštěvníků.
Underpopové UDG vystřídal trochu mastnější nářez kapel Status Praesents a Krucipüsk, kteří rozběsnili dav v notné dávce a publikum se proměnilo v les rukou.

Divokej Bill, Ouvalskej Bigbeat 2006

Divokej Bill, Ouvalskej Bigbeat 2006

foto: Tereza Pohunková

Okolo páté hodiny, kdy už byl areál festivalu takřka přeplněný nastoupila kapela Cocotte Minute, která už na české scéně také není neznámým jménem. Cocottům sekundovala domácí úvalská kapelka Medvěd 009, která nedávno oslavila deset let svého působení. Svými prověřenými hity Stroj, Běchovice nebo Olgoj avizovala příchod špičky večera a headlinerů letošních festivalů, "nesmrtelné" čtyřky Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže, Wohnout a Divokej Bill.

Wohnout představili i ochutnávku z nového alba, píseň z prozatimním názvem Indiánská. Rozpařili celý kotel fanoušků a v areálu festivalu se nedalo už ani hnout. O příchodu kapely Divokej Bill ani nemluvě. Jejich hity si zpívaly snad celé Úvaly.
Chvíli po půlnoci nasadila punktum za večerem kapela United Flavour.

Festival se vyvedl se vší počestností, organizátoři mysleli na všechny a na všechno, počasí vyšlo. Atmosféra unikátní, kotel pařící, lidé nadšení... To všechno byl inventář festivalu Ouvalskej Bigbít.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Ouvalskej-bigbit-Uvaly-3-cerven-06~13~cerven~2006/

Komentáře

celkový počet: 1

Ed  jj

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.