muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyKCB Fest, České Budějovice, 10. prosinec 05

14.12.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie

Bushcraft na KCB Festu

Bushcraft na KCB Festu

foto: Láďa Řehounek

V posledních letech se čím dál tím více dostává do módy pořádat coby protipól letních festivalů také festivaly zimní. Vezměte si Zimní Rock for People, Zimní Benátskou noc, Winter Masters Of Rock, nebo českobudějovický KCB Fest.

Ten však narozdíl od ostatních jmenovaných není pouhým stínech svého velkolepějšího letního brášky, ale samostatnou akcí. Letos se uskutečnil už podruhé a pro jeho návštěvníky byla připravena vystoupení domácích jedniček Sunshine, Gaia Mesiah a Khoiba, vítězů Coca-Coly Popstar Temperamenta, nebo dvou zahraničních hostů v podobě slovenských Horkýže slíže a zejména britských Bushcraft.

Velkým minusem festivalu bylo jeho umístění do postaršího kulturního domu Gerbera. Netuším, jaké možnosti České Budějovice co do hudebních klubů (příp. sportovních hal) mají, nicméně nahnat mladé lidi do takovéhoto pozůstatku po budovatelech z dob minulých se jako zcestné ukázalo nejen co do depresivního vzhledu, ale zejména co do akustiky, která v hlavním sále do ideality měla celkem daleko. O vedlejší scéně umístěné ve druhém patře se stropem ležícím (od oka) nějaké čtyři metry nad zemí raději ani nemluvě.

Problémům se nevyhnula ani dramaturgie festivalu. Velmi rychle se totiž začal tvořit časový skluz, který ke konci byl téměř hodinový. Kapely však díky tomu byly nuceny razantně krátit svá vystoupení, což také velmi kazí celkový dojem z akce. Výběr vystupujících to ale naštěstí dokázal vykompenzovat.
Skupina Temperamento se představila v dobrém světle, ale doplatila na celkem brzký čas svého vystoupení, díky čemuž si ji poslechlo jen několik málo návštěvníků. Soudě dle ovací ani v Českých Budějovicích nezklamala skupina Khoiba, se kterou jsem tentokrát díky natáčení rozhovoru s Temperamentem měl čest pouze na dvě poslední písně.
Razantněji zaplňovat se sál začal až před vystoupením formace Gaia Mesiah, která se i tentokrát podělila o svou energii snad s každým, kdo na KCB fest dorazil. Nejinak tomu bylo i třeba u táborských Sunshine, kteří festival headlineovali.
Na samotný závěr se na hlavní scéně představila londýnská formace Bushcraft, leč velký úspěch na KCB Festu nesklidila. Čtveřici Londýňanů, která ve své hudbě kombinuje trip-hop, breakbeat, pop i hip-hop, už ovšem přivítal téměř vylidněný sál, jehož osazenstvo v průběhu koncerta ubývalo a ubývalo.

Mimo těchto kapel se samozřejmě představila i řada jiných, jenže dvě scény jsou dvě scény a tak je logické, že na všechny se bohužel dostat nemůže.
Tak třeba za rok. Pakliže pořadatelé vychytají problémy s dramaturgií a zejména s akustikou (řešení je spousta), může se KCB Fest stát významnou nadregionální hudební akcí. A zasloužil by si to...

Update: Podle pořadatele akce byly délky hraní jednotlivých kapel zachovány. K závěru, že vystoupení jednotlivých skupin byla zkrácena, autor došel po porovnání skutečných časů hraní a časů uvedených v orientačním programu.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/KCB-Fest-Ceske-Budejovice-14-prosinec-05~12~prosinec~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.