muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníIAMX + Warren Suicide, Praha, 12. 12 .06

19.12.2006 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: živě

 fotogalerie

Za okamžik: Warren Suicide a IAMX

Za okamžik: Warren Suicide a IAMX

foto: Zuzka Balounová

IAMX letos potřetí navštívili Prahu a spolu se svými hosty, berlínským triem Warren Suicide, předvedli v Lucerna Music Baru temně charismatické divadelní představení s prvky přesně dávkovaného vizuálního sexu. Račte dál…

Warren Suicide

Warren Suicide

foto: Láďa Řehounek

Je po deváté hodině večer a v pasáži Lucerna se tísní dav připravený sestoupit do útrob svého temnějšího já. Chystá se na výlet pod zem, který začíná větou „Hello my name is Warren Suicide.. I want to take you on a night ride...“. Nackt z Warren Suicide ji šeptá do tmy přerušované jen odlesky zrcadel a projekcí zneklidňujících kreseb zpěvačky Cherie, která na pódiu v bílých šatech působí jako anděl. Anděl smrti s rudě nalakovanými nehty. Warren Suicide představují svou vizi temné planety, kde nevychází slunce, tak naléhavě, že se nelze ubránit husí kůži po celém těle. Sklenice, která se právě tříští pod mýma nohama, působí jako symbol. Může být nebezpečnou hračkou i nezodpovězenou otázkou, kterou se snažíme rychle zamést pod stůl. Ale ona se stejně nakonec objeví. Stejně jako řezavé melodie Warren Suicide, kteří právě odcházejí a s berlínským přízvukem zpívají: „Ježíšku, panáčku, já tě budu kolíbat..“. Tohle je opravdu ta poslední věc, co bychom čekali.

I Am X

I Am X

foto: Zuzka Balounová

Koledy dozněly, přichází první tóny skladby The Alternative a s nimi IAMX. Chris Corner se teatrálně ukloní, smekne cylindr, svůj nebezpečně uhrančivý pohled na chvíli skryje pod očními víčky a naléhavým hlasem zpívá: “…this is the politics and war of ecstasy…“ Divadelní gesta, surovost, sex, extáze a snad i láska. To jsou nejmocnější zbraně IAMX.

Následuje skladba Skin Vision z alba Kiss+Swallow a na scéně se objevuje Cornerova múza Sue Denim v černé kombinéze. Ve vzduchu je cítit elektrizující napětí, které se stupňuje podle počtu odehraných skladeb. Naked But Safe, President, Night Life, Your Joy Is My Love, Missile nebo Spit it out, to jsou jen některé z nich. Zatímco piano queen Janine odhazuje koženou bundu a odhaluje prsa s bradavkami přelepenými černou lepicí páskou, Corner mluví uklidňujícím hlasem a místo vína pije minerálku. Bůh ví proč.

Věta „After this party I will definitely die…“ předznamenává blížící se konec. Déšť potlesku přivolává písničku After Every Party I Die z dílny Sneaker Pimps. Dráždivé údery bicích ovšem místo ní ohlašují Mercy. After Every Party I Die si IAMX schovávají až na přídavek. Rafinovaně. Tak, aby se svým trhavým rytmem vryla do mozků diváků co nejhlouběji. Letos už potřetí.


Ve fotogalerii: IamX a Warren Suicide na fotografiích aktuálních i archivních...
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/IAMX-Warren-Suicide-Praha-121206~19~prosinec~2006/

Komentáře

celkový počet: 1

charlieen  iamx

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.