muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníGallon Drunk a hosté, Brno, 13. 3. 08

25.3.2008 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: živě

 fotogalerie

Gallon Drunk

Gallon Drunk

foto: Zuzka Balounová

Gallon Drunk, kapela multiinstrumentalisty Jamese Johnstona (The Bad Seeds), vystoupila za podpory písničkáře Phila Shoenfelta a formace Please the Trees v brněnském klubu Fléda. Z tohoto jejich společného koncertu vám nyní přinášíme reportáž.

Jako první se na pódiu Flédy objevil Phil Shoenfelt, jehož hudba představuje obraz krajiny, surrealistické dílo s kytarou a houslemi, kde ledový vítr pohřbívá zbytky naděje na jednu hromadu s tlejícím listím. Je jako hořká láska k něčemu, co jste nikdy nemohli mít, a jako stesk po prožitcích, které nikdy nepřišly – plná citů a zároveň bolestně krutá. Působí tady a teď. Je až absurdně intenzivní, připomíná sen nad ránem, z něhož nezůstane epický děj, ale silný pocit neurčitého prožitku podtržený zaschlými slzami. Ale teď už otevřete oči, probouzí vás přívaly potlesku vykoupené dlouhými chvílemi mlčení, které uvolňují místo kapele Please the Trees.

Ta je sice naladěna na podobnou vlnu jako Phil Shoenfelt a Pavel Cingl, přesto se jim nepodobá. Je o něco divočejší a vnáší do ticha sálu daleko víc optimistického slunečního svitu. I přes plačtivý hlas Václava Havelky v sobě nese jistotu, že po noci přijde ráno, kterou o pár chvil pohřbívají londýnští Gallon Drunk dokonalou hudební vizí prohnilého světa.

Multiinstrumentalista James Johnston není jen frontmanem Gallon Drunk ale i členem The Bad Seeds. Melancholický nádech Caveových balad byste v tomto případě hledali marně, zato příběhy temnoty a lidského chladu, které mají oba muzikanti společné, naleznete na první poslech. Gallon Drunk je vypráví s takovou intenzitou, jako by z vás chtěli servat kůži. Když jim to dovolíte, zastaví se až na morku kostí. Ukousnou vám ucho a vzápětí vyřvou díru do hlavy. Budete křičet, protože s jídlem roste hlad na obou stranách barikád. Domů se vrátíte k smrti vyčerpaní a stejně nebudete schopní usnout. Stejně jako všichni, kdo třináctého března namířili své kroky do brněnského klubu Fléda.

Gallon Drunk + Phil Schoenfelt & Pavel Cingl + Please the Trees, Brno, 13.3.08

Fotogalerie:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Gallon-Drunk-P-Schoenfelt-P-Cingl-Please-the-Trees-Brno-13308~25~brezen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.