muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyFresh Film Fest, Karlovy Vary, 23. - 25. 8. 07

29.8.2007 | Autor: Zuzka Balounová | sekce: živě

 fotogalerie

Warren Suicide, Fresh Film Fest, Karlovy Vary, 25. 8. 07

Warren Suicide, Fresh Film Fest, Karlovy Vary, 25. 8. 07

foto: Zuzka Balounová

Fresh Film Fest není jen festivalem studentských filmů. Je především společenskou událostí, nabízející návštěvníkům řadu doprovodných akcí a koncertů, které by s klidným srdcem snesly stříbrný podnos Grandhotelu Pupp. Mezi pomyslné třešinky na dortu se letos zařadily kapely jako Warren Suicide, The Nihilists, Midi Lidi nebo Sunflower Caravan. Pojďme společně ochutnat šlehačkovou polevu jejich tónů. Přenášíme se do prostor nazvaných Reflection Zone. Jak stylové pro hudbu, která dokáže rozvrtat mozkové závity a jejich obrazy roztříštit do zrcadlových odrazů. Dobrou chuť.

První noc začíná beze slov, milí hosté. Seznamte se. Ti tři mladí pánové v kouřovém oparu se jmenují Sunflower Caravan. Vzduch v sále postupně houstne, ale dokud hrají, nemůže být nedýchatelný, tím si buďte jistí. Mají totiž na svojí straně dar lehkosti a energičnosti. Odcházejí kropeni sprškou potlesku a na pódiu se objevují United Flavour. Nic proti nim, ale zdá se, že spíš než na silné prožitky tentokrát dochází na prkenná gesta. Jejich hudba neurazí, ale podání dech rozhodně nevyrazí. Jako by viselo ve vzduchu, že v programu Reflection Zone jsou United Flavour spíš než hvězdami slepou uličkou.

Druhá noc se s DJs The Fakes protahuje do rána. The Nihilists už dohráli a, jen tak mimochodem, tma a odřená tvář sálu zasazeného v okolní okázalé nádheře bez duše jim zatraceně sluší. Stačí se zastavit u sousedního hotelu a pochopíte, že slovo „póza“ je zde relativní. Jeho význam v režii Moimira Papalescu & The Nihilists má styl a je nebezpečně sexy. Rozřezává vzduch ostrými údery bicích a vrací diváky zpátky na zem. Někdy i níž.

Poslední noc je ještě mladá. Je sobota večer, v hotelu Thermal právě proběhlo slavnostní zakončení festivalu, párty pokračuje. Dnes večer bude divoká i pestrá. Pro začátek nechte boty v předsíni a přivítejte Midi Lidi. „Ahoy!“. Způsobují veselé jiskření v očích stejně jako mnohdy zrádné vlnění v bocích. Na řadě jsou Warren Suicide. Přijeli snad přímo z poslední stanice U-Bahnu. Odtud, kde končí život podezřelý počet existencí a příběhů, jež jsou tam přitahováni zvláštní energií. Zdá se, že tam zubatý Warren láká i nás. V hlavě se tvoří zvláštní tlak, zorničky se rozšiřují, kapička potu cestuje po obličeji. Že by krev byla stylovější? Stačí říct. Přichází Butcher Boy, po krátkém tanci se na bílých šatech krásné zpěvačky Cherie objevují červené skvrny. Warren Suicide umí zaútočit na psychiku tak jako málokdo jiný. Tuhle noc vám nedají spát. Nevěříte? O tom už se musíte přesvědčit sami, drazí hosté.


Fresh Film Fest, Karlovy Vary, 23. - 25. 8. 07

Fotogalerie:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Fresh-Film-Fest-Karlovy-Vary-25-8-07~27~srpen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.