Muzikus.cz homepage

festivalyFoto: Sázavafest Battle, Kutná Hora, 26. 5. 07

30.5.2007 | Autoři: Filip Drábek, Ladislav Řehounek | sekce: živě

fotogalerie
Kutnohorský park pod Vlašským dvorem se v sobotu stal dějištěm festivalu Sázavafest Battle a s ním souvisejícího finálového klání soutěže Bitva o Sázavavest.

Z osmice finalistů nakonec vítězně vyšli českobudějovičtí crossoveroví Satisfucktion, kteří od návštěvníků získala nejvíce hlasů, také v pořadí následující electro-popový projekt Le Pneumatiq a skupina Lakeside X, která v diváckém hlasování skončila třetí a zároveň získala pomyslnou divokou kartu pořadatelské poroty.
Tato trojice tak získává šanci vystoupit na festivalu O2 Sázavafest, který se za účasti britské zpěvačky Skye, skupiny Kosheen a řady dalších uskuteční během prvního srpnového víkendu v Kácově.

Hlavní kutnohorské pódium mezitím patřilo kapelám Gaia Mesiah, Wohnout, Sto zvířat, nebo místním formacím Rybičky 48 a Lure of Senses.