muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníFoto: Die Happy, Praha, 29. listopad 05

30.11.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie

Die Happy

Die Happy

foto: Láďa Řehounek

Kapela Die Happy se v našich končinách příliš často nevyskytuje. Přestože v jejich čele stojí původem česká zpěvačka Marta Jandová, vyskytují se zdejší štace na programu jejich koncertů jen velmi zřídka, snad jen vizovickému festivalu Masters Of Rock je kapela už po několik let věrná. V Praze ale včera Die Happy koncertovali poprvé po asi pěti letech.

Při příchodu do klubu Roxy, kde se koncert konal, zpočátku překvapil poloprázdný sál, kde si několik příznivců užívalo vystoupení skupiny Jaksi taksi, která zde supportovala. Naštěstí se situace v průběhu večera o poznání zlepšila. Bezmála dvouhodinová šou Die Happy odstartovala krátce po dvacáté hodině. Po krátkém intru kapela zahájila koncert písní Bitter To Better ze stejnojmenného alba, které vyšlo teprve nedávno. Takřka od samého začátku v Roxy panovala dobrá atmosféra, která se postupem času stále více stupňovala.

Mimo toho, že Die Happy představili většinu písní z nové desky, zavzpomínali i na své starší skladby, z nichž řada u nás nikdy ani nevyšla. Mezi našlápnutými rockovými skladbami se objevilo i pár „slaďáků“, na své si tedy přišel snad každý. Kapela podala dobrý výkon, stejně jako Marta Jandová, která po celý koncert výborně komunikovala s publikem.

Za zmínku stojí také fakt, který u tuzemských kapel stále není příliš rozšířen. Die Happy celý koncert odehráli bez pódiových „odposlechů“, místo nichž dali přednost sluchátkám.

Koncert si užívalo publikum, ale zjevně i kapela, která hrála naplno. Die Happy dvakrát po dvou písních přidávali, přičemž neopominuli ani coververzi někdejšího hitu Michaela Sembelloa Maniac ze soundtracku k filmu Flashdance.

Pakliže se Die Happy do Prahy budou vracet častěji, své publikum si zde jistě najdou. A zaslouženě...
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Foto-Die-Happy-Praha-29-listopad-05~30~listopad~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.