muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníClou a hosté, Praha, 30. 11. 06

10.12.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

Clou v Rock Café, 30/11/06

Clou v Rock Café, 30/11/06

Svůj poslední letošní koncert v pražské metropoli kapela Clou odehrála v rámci rozlučkového miniturné se svým loňským albem Postcards, díky kterému o skupině přecijen ví o pár uší více.

Sál pražského Rock Café se byl sympaticky zaplněn už při vystoupení předskakujících Roe-Deer i večer zahajujících My First Date - kapely, která má do budoucna potenciál oslovit řadu příznivců dnes tolik populárního ema a pop-punku. Prozatím se však vzhledem k nevyzrálosti jak hudební, tak pěvecké, mezi svými kolegy ztrácejí. My First Date jsou ale kapelou mladou, navíc relativně krátce působící s novým zpěvákem, a proto nikde není psáno, že nemohou překvapit. Důraz by předně měli dát na komunikaci s publikem, která působí velmi rozpačitě.

Roe-Deer, přestože patří mezi provařené zástupce pražské indie scény, se od fanoušků emo-punku nedostalo tak vřelého přijetí, jak by tomu zřejmě bývalo bylo na sólovém koncertu. Alespoň jeden ze členů kapely, protentokrát basák Šmity, tradičně nastoupil dnes již typicky v tričku s logem svých dánských nápadodárců Mew a po vzoru jejich poslední desky teď Roe-Deer dokonce začali spojovat jednotlivé skladby do souvislých toků. Což o to, sympaticky to zní, jen kdyby ale kapela nedávala tak okatě najevo, že nejde o původní nápad. Napadá mě v této souvislosti fráze, kterou před nedávnem kdosi použil na jednom diskuzním fóru: „dobrý je ten, kdo trendy vytváří, nikoliv ten, kdo je sleduje a kopíruje...“ Proto závěrem snad k Roe-Deer jediné: nic proti fanouškům tvořícím groupies, jenže když se tímto stylem prezentuje kapela, působí spíše směšně. Už ani sebelépe odehraný koncert to zkrátka nezachrání, sebevražda je prostě sebevražda.

Clou, ač jsou podle mnohých součástí té nejméně originální a téměř jednotné pop-punkové scény, naštěští groupies syndromem sympatizace s určitou kapelou netrpí. Nebo se tak alespoň neprezentují.
Clou podali svůj standardní výkon plný energie; rovněž ale tentokrát několik skladeb zaznělo v unplugged podání, kdy se akustické kytary kromě kytaristy Petrocka chopil i bubeník Rae.
V každém případě skupina na příští rok připravuje novou desku, ze které v Rock café představila pár novinek. Soudě podle jejich živého provedení by na své chystané druhotině mohli ulevit od přímočarosti a naopak začít hledat jiné polohy. Uvidíme. Jakým směrem se skupina na nové desce vydá, totiž bude přinejmenším pro ni samotnou velmi důležité. Buď totiž potvrdí svou pozici, nebo se natrvalo zapíše do historie jako kapela jednoho hitu.
Neméně důležité je momentálně i přijetí baskytaristy Štěpána, který v kapele po několik měsíců zaskakoval za odchozivšího Bugsyho, na stálé angažmá. Jak totiž během koncertu oznámil frontman Lukemo, provizorium v kapele končí.

Co dodat? Snad jen buďme zvědavi... Zvědavi, co s Clou udělá pověstná druhá deska, jak se v budoucnu vyprofilují My First Date a jestli se Roe-Deer odprostí od tolik znatelného okoukávání západních kolegů.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Clou-a-hoste-Praha-30-11-06~10~prosinec~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.