muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalyAerodrome Festival aneb Systém na pokraji kolapsu

16.8.2013 | Autor: Dan Sywala | sekce: živě

System of a Down

System of a Down

foto: Danny Clinch


Dlouhých patnáct let si museli domácí rockoví fandové počkat, aby američtí System Of A Down opět dorazili do Čech. I přes organizační problémy to byl však pro všechny přítomné nezapomenutelný den. O důstojný doprovod se postarali Killswitch Engage, Flogging Molly a NOFX.

„Systemy“ si udržují v Česku již slušnou řádku let statut kultu a mnoha mladším fanouškům napomohli objevit celoživotní závislost k metalové hudbě. Tento kult roky přiživovala poměrně častá sólová vystoupení frontmana Serje Tankiana i množství domácích SOAD revivalů. Není se tedy čemu divit, že se do Prahy fanoušci vydali ze všech krajů naší domoviny. A bylo to poznat. Narvané vlaky, přesycené Holešovice a nekončící řady u vstupu měly za následek posunutí programu o půl hodiny a první rozhořčení diváků.

Jako první vystoupili lektoři amerického metal-coru Killswitch Engage. Formace, určující směřování tohoto žánru po více jak dekádu, je instrumentálně sehraná jako hodinky, ale s vokálem je to kapánek horší. Jesse Leach je zpátky za mikrofonem po více jak deseti letech a je to znát – přestože byl aktivní i v mezidobí, na tak náročný koncertní režim ještě není stavěný. Ječák pracuje, do melodických pasáží dává všechno, ale pořád to nezní tak přirozeně, jak by mělo.

Přirozeně se chtěli cítit i diváci, kteří si zakoupili lístky do zlaté sekce. Lístek jim byl, oproti běžným návštěvníkům, nemilosrdně odebrán a tudíž byli zbaveni možnosti si lístek ponechat do sbírky. Alespoň tedy měli možnost areál kdykoliv opustit a vrátit se - normální lístkaři bez jakéhokoliv pásku nikoliv. Přesto, při takové návštěvnosti nebyl na jakékoliv přesuny prostor. Nejrůznější ploty a obcházení znechutilo mnoha divákům pohyb. A co se nepovedlo plotům, to dorazila hodinová řada na pivo a občerstvení.

Následná losangeleská sebranka Flogging Molly jen potvrdila dlouhodobou otevřenost domácích posluchačů vůči svižné keltské hudbě. Příjemně publikum naladili a roztančili na úroveň, kterou potřebovali na punkovou partu NOFX, rovněž z L.A. Žádná neznámá pro velké množství místních, ale skákavé nadšení po chvíli opadlo. Poměrně monotónní přednes a téměř agresivní vystupování vůči všem kolem natěšilo dav na hlavní hvězdu dne o to víc.

Kvůli skluzu v programu se System Of A Down nezdržovali žádnými zbytečnými komentáři a pálili do nadšeného davu jednu hitovku za druhou. Za stejně zbytečné jistě považovali i nějaké velkolepé kostýmy a efekty. Výborný zvuk, sborově doplňující dav, co víc si taky mohli přát. Přestože set trval něco málo přes hodinu, dostalo se vedle oblíbených hitů jako Toxicity nebo Chop Suey! i na řadu starších skladeb.

Mnohým divákům rvalo srdce, že kvůli programovému skluzu museli areál opustit dříve a chytnout zpáteční spoje domů. Na druhou stranu se tak vyhnuli tradičním tlačenicím o tramvaje. Přesto by se všichni, kdo ve středu 14. srpna zavítali do Holešovic, určitě shodli, že to za všechny ty nepříjemnosti stálo.


VIDEO: System Of A Down - Needles ( live @ Praha)

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Aerodrome-Festival-aneb-System-na-pokraji-kolapsu~16~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.