muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

YLO africký slon

alternativa, Brno (Jihomoravský kraj)
URL:
web: oficiální stránky
 

sestava
Břetislav Jelínek – zpěv, percusions,
Ivo Cedivoda – klávesy, bicí,
Jiří Florus – baskytara, kytara,
Zdeněk Máca – kytara,
Petr Cígl - bicí

biografie
Ylo – africký slon má za svou více než dvacetiletou existenci na undergroundové a alternativní rockové scéně své místo a reakce posluchačů na našich vystoupeních nás o tom často příjemně přesvědčují. Každý máme svá občanská povolání, jež nás finančně zajišťují a kapela je pro nás úžasná seberealizace, v čemž máme zvláště po tolika letech zcela jasno. Po dlouhé době jsme nahráli desku, dále tvoříme, zkoušíme a chceme vystupovat.
Žánr: Alternativní rock (bigbít)? Určitou alternativou vůči tradiční rockové produkci jsme tím, že v celkem obvyklém rockovém obsazení
používáme méně obvyklé postupy. Jednoduchá hudba to není, na první poslech, ale záleží jen na jejím příjemci. Existuje určité spříznění s legendárním brněnským Dunajem, jehož zpěvák a kytarista Jiří Kolšovský byl zároveň stylotvorným členem Yla. Jedinečným poznávacím znakem kapely je nezaměnitelný Jimův hlas, na české scéně nic takového není. Někomu může vadit, že texty nejsou v češtině, ale tak mu to prostě jde přirozeně z úst, jako další nástroj (zvuk). Nicméně jeden text už je český a možná budou další.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 10       celkem hodnoceno: 11x
galerie

Ylo africký slon

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 2

Tomáš  YLO
mojmirg  Ylo

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.