muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Volá Londýn

folk / punk / rock, Praha 8 (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky youtube bandzone
 

sestava
Daniel Noga - bicí nástroje
Lukáš Krejza - zpěv + elektrická kytara
Pavel Míšek - zpěv + baskytara
Míra Zima - zpěv + harmonika

biografie
Úplný začátek se datuje k roku dva patnáct, kdy skupinka lidí, kterým život přihrál do cesty jednoho druhému a společnou vášeň pro vyvozování hlasitých zvuků, začne dojíždět na opuštěný kravín za Prahu. Tam s sebou přiváží ze svých původních kapel nástroje, pestrou škálu výrazů, návyků, závislostí a stylů. Po nocích do toho začínají mlátit, přichází nápady a formuje se projev. Inu hodnoty. V té době se scházejí v nepravidelném složení a v ještě nepravidelnějších intervalech. Je to prdel, začíná dobrý čas.
Změnou je červenec 2016 kdy už je pronajatá zkušebna v Michli. V té době na místo původní bubenice Kateřiny přichází Dan. Parta se začíná scházet pravidelně a ve stejném složení. Těleso se ustaluje na čtyřech současných členech a nástrojích. Je to harmonika, kytara, bicí a basa. Začínají si cvičně říkat kapela (zatím jen mezi sebou) a vymýšlí choreografii. Ta je založena na harmonice jakožto dominantním nástroji. Předpokládají, že pokud v předu stojí muž, který mává od sebe a k sobě nataženýma rukama mezi kterými má navíc vzduchem naplněný měch, hýbe prsty na obou rukách ve dvou různých rytmech, podupává nohou a navíc hlasitě zpívá, nabudí to dojem, že se na pódiu něco skutečně děje. Tento dojem pak má přetrvat i po tom, co zbytek členů mydlí v pozadí už tisíckrát recyklované durové tóny. Po takovém vystoupení obvykle přichází na řadu dotaz "Co to vlastně hrajete?". Tahle otázka vedla k zprvu nekonzistentním odpovědím jako "safriš", "kurva", občas až "no do piče" nebo mlčení. Ale nakonec se kluci domluví, že hrajou bigboš i když tuší, že to asi není pravda. No a u toho už zůstanou.
O kapele lze říci, že na malých klubových pódiích působí sebejistě, zatímco na těch velikých nepůsobila nikdy. Lidé jim občas říkají jste podobný tomuhle, hrajete jako tamten, hrajete na tó, ale nakonec se všichni shodnou a řeknou "ale jo". Ale v dobrém, rozumíte. Pravdou je, že hudebně má kapela asi nejblíže k punku, ale míchá to napříč žánry od folku po metal. A že tomu nevěříte? Přijďte se podívat. Ať už přijdete s nástrojem v ruce na zkoušku do Michle nebo s voroseným zrzkem na hraní veřejné, dostane se Vám milého přijetí. No a když Vás to bude srát, tak zase pudete. Nás to baví... A co dál???

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 9.5       celkem hodnoceno: 2x
galerie

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.