přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

UMĚLÁ HMOTA

big beat, Praha 4 (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky další stránky youtube bandzone
 

sestava
Milan "Dino" Vopálka - zpěv, deklamátor, harmoniky, roh, image
Dan Lundák - kytary, vocal
Vojta Starý - klávesy
Ondra "Horrorák" Horák - baskytara, zpěv
Zdenek "McQ" - bicí

biografie
Pro určitý okruh lidí je UMĚLÁ HMOTA legendou. Legendou hudebně-filozofického směru, kterému se počátkem 70. let zvyklo říkat underground – anebo druhá kultura, což byl jakýsi český ekvivalent dotyčného pojmu. Kultura, která se rozhodla uzavřít ve svém vlastním nedobrovolném ghetu, nenechat se svázat jakýmikoliv direktivami těch mocných nahoře a zcela rezignovat na veškeré kontakty s tzv. kulturou oficiální. První fázi svojí existence skupina ukončila v roce 1978 a ta druhá, která trvá doposud a je zarámována dvěma alby (Barbara – 1991, My dva a kněz – 1993), začala až v září 1989. UMĚLÁ HMOTA v těch letech spočívala v recitované poezii Dina Vopálky, doprovázené rozličným perkusistickým hlukem. Píšťalky, plechovky a vše, co nějak chrastí, vytvářely zvukovou kulisu. Většina koncertů po českém venkově tehdy zpravidla končívala přáním pořadatelů okamžitého ukončení produkce.

Podle Dinových slov dnes UMĚLÁ HMOTA hraje jinak než v sedmdesátých nebo na začátku devadesátých let. Písničky mají jenom stejnou kostru, na které je úplně nový, modernější plášť a muzika je daleko rychlejší, melodičtější a má mnohem lepší rytmiku.

Zvláštností UMĚLÉ HMOTY je, že kromě této pravidelně fungující kapely se na pódiích příležitostně objevuje i historická sestava kapely ze 70. let... a nikdy vlastně dopředu nevíte, kdo vám zahraje :P

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Milan "Dino" Vopálka, leader a Maestro - 7. 4. 2017, Brno


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.