muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníZnámý anglický muzikant Phil Shoenfelt navštíví Horní Planou

14.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Phil Schoenfelt

foto: Zuzana Oplatková (archiv pořadatele)

Jamoval s Jimem Jarmuschem, okupoval stejná pódia jako The Clash, vytvořil řadu špičkových sólových skladeb... Anglický rodák Phil Shoenfelt patří k ostříleným veteránům hudební scény. V New Yorku drhnul začátkem 80. let punk s Khmer Rouge, v Londýně vystupoval i s Nickem Caveem a jeho Bad Seeds, přičemž v 90. letech nakonec zakotvil v České republice, kde založil kapelu Southern Cross. 14. března dorazí Phil Shoenfelt do Horní Plané. V Kavárně u Tří koček vystoupí společně s uznávaným houslistou Pavlem Cinglem.

Phil Shoenfelt patří k neustále aktivním muzikantům. Hrál v mnoha kapelách, vydal plno nahrávek... Khmer Rouge, kteří koncertovali například s The Fall, Sonic Youth či The Clash, byli jednou z jeho nejvýraznějších zkušeností. Našlapaná kapela si poměrně rychle udělala dobré jméno, avšak v roce 1986 došlo k definitivnímu rozchodu. Phil poté vykročil na sólovou dráhu.

V České republice žije Phil Shoenfelt od poloviny 90. let. Jeho Southern Cross kombinují postupy Neila Younga či třeba Leonarda Cohena, přesto si zachovávají svoji osobitou tvář. Na kontě mají několik vynikajících nahrávek!

Phil Shoenfelt je také úspěšným spisovatelem. Jeho částečně autobiografický román Feťácká láska dodnes patří k velmi cenným knihám, které se dotýkají drogové problematiky. Kniha dokonce v USA vyhrála cenu Fire Cracker Alternative Book Award.

Pavel Cingl také patří k hudebním mazákům. Hrál s několika významnými muzikanty (například s Ivanem Hlasem), má za sebou bohaté studiové zkušenosti a celkově patří k nejrespektovanějším tuzemským rockovým houslistům! I on se pustil do napsání knihy - Pitralon vyšel v roce 2012.

Dva muzikanti, neodolatelná atmosféra, maximální hudební zážitek... Nenechte si koncert těchto dvou výrazných osobností ujít. Akce odstartuje ve 20 hodin, vstupné je 100 korun.

Phil Shoenfelt a Pavel Cingl
Kde: Horní Planá, Kavárna u Tří koček
Kdy: 14. března od 20.00

Vstup: 100 korun
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Znamy-anglicky-muzikant-Phil-Shoenfelt-navstivi-Horni-Planou~14~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.