muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníYvonne Sanchez s kapelou roztančí 15. května Vltavskou

11.5.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Yvonne Sanchez

Yvonne Sanchez

foto: Warner

Temperamentní zpěvačka Yvonne Sanchez vystoupí v úterý 15. května v Kulturním centru Vltavská za doprovodu své mezinárodní kapely složené z muzikantů z Česka, Slovenska, Brazílie a Mexika. Návštěvníci se mohou těšit na prvotřídní fúzi latiny, popu a jazzu. Koncert je součástí pravidelných jazzových úterků ve Vltavské s názvem Elektra Jazz.

Yvonne Sanchez je po matce Polka, po otci Kubánka. S hudbou přišla poprvé do kontaktu v rodném Polsku, avšak opravdový start na poli hudby nastal s přistěhováním do Prahy. Její podmanivý hlas a energický projev ocenila v roce 1998 Česká jazzová společnost oceněním Vokalistka roku. Své první album Invitation (2002) nahrála Sanchez společně se skupinou Robert Balzar Trio a byla za něj nominována na cenu Anděl 2002 v kategorii jazz & blues. Tím však její spolupráce s vůdčí postavou českého jazzového kontrabasu neskončila a Robert Balzar produkoval další CD s názvem My Garden (2008), které bylo nominované na Anděla v hlavní kategorii album roku a zaznamenalo na jazzové poměry nebývalý komerční úspěch. V minulém roce vydala Sanchez své zatím poslední album Songs about love, které nazpívala živě s brazilským kytaristou Pedrem Taglianim. "Vrátila jsem se k jazzovým standardům, ale nejsou to jen balady. Cílem bylo, aby to nebylo všechno ve stejném dynamickém stylu, takže to má trošku i takovou latinsko-americkou příchuť. Je to nový pohled na některé z těch skladeb, které posluchači znají," doplňuje zpěvačka s tím, že se z desky ozvou i prvky bossanovy nebo samby.

Koncert Yvonne Sanchez Band se koná v rámci cyklu Elektra Jazz, který přiváží do klubového sálu Elektra každé úterý rozmanité formy jazzu. Po vlně latinské muziky zazní týden na to moderní jazz v podání kvartetu mladého trumpetisty Miroslava Hloucala, který letos slavil dva výrazné úspěchy v mezinárodních soutěžích. Nejprve vyhrál česko-německou soutěž jazzových skupin Jazz Prix a poté postoupil do finále prestižního španělského festivalu Getxo. Jarní polovinu jazzového cyklu Elektra Jazz zakončí 29. května kvartet známého skladatele, dirigenta a pianisty Milana Svobody. Hudba jeho skupiny navazuje na tradici moderního jazzu 60. a 70. let a reflektuje také vlivy rocku, folklóru a soudobé vážné hudby. Se svým kvartetem koncertoval Svoboda téměř po celé Evropě, v USA a v Indii, zúčastnil se řady jazzových festivalů a nahrál řadu alb.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Yvonne-Sanchez-s-kapelou-roztanci-15-kvetna-Vltavskou~11~kveten~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.