přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVojtěch Dyk & B-Side Band Agrotec tour 2012 vyvrcholí koncertem v Lucerně

18.12.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Vojtěch Dyk & B-Side Band

foto: Tino Kratochvíl/PR

V pátek 21. prosince vyvrcholí první velké sólové turné zpěváka Vojtěcha Dyka, které absolvoval s kapelou B-Side Bad. Poslední předvánoční vystoupení proběhnou 19. prosince v Brně v hale Vodová a v pátek v pražské Lucerně.

Téměř dvouhodinová show Vojty Dyka a B-Side Bandu nabízela originální verze hitů domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu, R.E.M. až k legendárním písničkám Osvobozeného divadla. Kromě toho v programu premiérově zaznělo vždy i několik autorských skladeb, pod nimiž jsou podepsáni třeba Ondřej Brousek nebo ostravský jazzový skladatel Boris Urbánek.

„Během celého turné jsme absolvovali vyprodané koncerty po celé republice a atmosféra byla vždycky skvělá.  Nezakrývám, že před začátkem turné jsem měl trochu obavy, protože přece jenom jsem za diváky přicházel s úplně jiným druhem muziky, než na který jsou ode mne zvyklí s kapelou, ale reakce publika mě přesvědčily, že jsem se obával zbytečně. Ve všech městech se podařilo odehrát výborné koncerty a publikum se s naší muzikou potkalo. Teď se samozřejmě těším na Lucernu, protože Lucerna je symbol, taková česká muzikantská Mekka s neopakovatelnou atmosférou,” říká Vojtěch Dyk.

Závěrečné dva koncerty budou také základem záznamu, který vyjde na DVD. Pro vytvoření DVD se podařilo získat skutečně mimořádné spolupracovníky – hlavním kameramanem bude Jan Malíř, o střih záznamu se postará Jiří Brožek a vše se odehraje pod režijním vedením Vojtěcha Kotka. „Podařilo se nám získat dva České lvy a jednoho Tučňáka,“ libuje se zpěvák s odkazem na filmová ocenění obou prvně jmenovaných tvůrců a festival, jehož je Kotek duchovním otcem.

Exkluzívním hostem tour je saxofonista Michal Žáček, který se představí rovněž na obou závěrečných koncertech. Při příležitosti turné vyšlo také CD a LP Vojtěch Dyk&B-Side Band Live At La Fabrika, natočené v rámci dvou živých koncertů v tomto pražském divadle v květnu letošního roku.

Vojtu Dyka & B-Side Band  na turné doprovází také speciální limitovaná edice vín EXKLUSIVE a FREEDOM, kterou si sám vybral. V nabídce je i luxusní dárkový set dvou lahví a CD Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Vojtech-Dyk-BSide-Band-Agrotec-tour-2012-vyvrcholi-koncertem-v-Lucerne~18~prosinec~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.