muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVilém Čok oslaví životní jubileum koncertem a křtem nového Cd Živá voda v Ústí nad Labem!

18.8.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Vilém Čok

Vilém Čok

Jedna z výrazných tváří naší tuzemské scény, která se zapsala do historie českého rocku a bigbeatu, dnes téměř 50 letý (7. září) Vilém Čok, který je veřejností vnímán jako rockový rebel, přijede se svou partou nazvanou Bypass do Ústí nad Labem, a to tento pátek 19. srpna (zač. po 21 hod.). Potvrdil to jeho regionální manažer Daniel Kosík z hudební agentury KODA music.

„Vilda zde představí hity ze své nejnovější řadové studiovky Živá voda. Materiál na desku připravoval dva roky a většinu fláků v mezidobí zkoušel i naživo na svých vystoupeních, kde si mohl ideálně vyzkoušet, jak na ně posluchači reagují. Do studia tedy šel s jasnou představou“, sdělil na úvod manažer. Na návštěvníky nedávno otevřeného klubu Rock bar DRUM v centru města (Mírové náměstí 107/31) čeká více jak devadesátiminutový set skladeb. Vyjma aktuálních skladeb z desky „Živá voda“ nebude ale ani chybět například „Na václavském Václaváku“, jejíž autorem hudby a textu je samotný V. Čok. Skladba tvořila repertoárový list v rámci živých vystoupení legendárního Pražského Výběru, kam V. Čok nastoupil na očátku 80. let minulého století. Zazní i skladba „Ó hory, ó hory“, kterou rovněž odtextoval (hudbu složil Michal Pavlíček, souputník z Pražského Výběru). Vedle hudebního představení dojde i na křest CD, jehož kmotrem pro Ústí nad Labem a speciálně pro tento koncert se stane nikdo jiný než Jiří Tomek, u něhož byla prokázána vazba jak na V.Čoka tak na dřívější své působení v kapele Pražský Výběr.

Vilém Čok vedle Pražského Výběru prošel takovými kapelami jako Stromboli, na konci 80. let pak byl zakladatelem skupiny Nová Růže, která je velmi dobře hodnocena. Po jejím rozpadu vytvořil kapelu Delirium tremens. Aktivity Viléma Čoka jsou rovněž spojeny s muzikály Excalibur, Obraz Doriana Graye.

O novém nástupci CD „Černoška s obrovskejma kozama (vyšlo v r. 2008) D. Kosík prohlásil, že je kytarové, nekompromisní, stylově sevřené a syrové a víceméně kombinuje fúzi hard rocku, bigbeatu.

Kvalitní a špičkový umělci nebudou však na severu ani později chybět. Na podzim pak v MUSIC clubu DOMA zazní mistrovské duo v podání „otce a syna“ pod názvem SCHEUFLER PROJECT (22. listopadu) a v závěru roku město navštíví legenda ABRAXAS (16. prosince), která letos vstoupila do své pětatřicáté sezóny.

Zvýhodněné vstupenky na V. Čoka ve výši 130,-Kč (v předprodeji do středy 17.8.) v hypernově ALBERT na Sev. Terase v Ústí nad Labem:PC BAZAR (pon.-pát.:11-18 hodin), současně předprodej probíhá v prodejně SWIS-SHOP na Masarykově třídě v Ústí nad Labem, v prodejně KLENOTY, ZLATNICTVÍ v Globusu v Trmicích, a pochopitelně, že v místě konání akce, tj. v Rock bar DRUM-u na Mírovém náměstí 107/31 (otevřeno od 16 hodin). Od čtvrtka 18. srpna pak jsou k dostání za 190,-Kč.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Vilem-Cok-oslavi-zivotni-jubileum-koncertem-a-krtem-noveho-Cd-Ziva-voda-v-Usti-nad-Labem~18~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.