muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníUž jsme doma pokřtí novou nahrávku s názvem "Pohádek ze Zapotřebí znovuudělání fortelné".

22.2.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Už jsme doma

Již v době vzniku CD Pohádky ze Zapotřebí v roce 1995 skupina Už jsme doma nebyla zcela spokojena se zvukem nahrávky. Dlouhé roky trvalo, než uzrál čas a odhodlání znovu toto legendární CD nahrát. K tomu došlo na přelomu let 2011 a 2012. Vylepšený disk se v těchto dnech dostává k fanouškům. Příchod tohoto mimořádného (míněno "mimo řadu") projektu na svět oslaví skupina 28. února v Brně na Flédě a 29. února v Praze v Lucerna Music Baru.
Původní představa byla použít originální aranže a "jen" písně znovu nahrát, ale nakonec se Miroslav Wanek, lídr skupiny, rozhodl písně poměrně výrazně přepracovat, a to nejen v aranžích, kde saxofon nahradila trubka a pozoun, ale také ve strukturách, na několika místech v melodiích a tempu a přibylo i několik zcela nových motivů a pasáží.
Martin Velíšek vytvořil zcela nový obal, který bude kromě běžných součástí obsahuje řadu vychytávek, například deskovou hru včetně dvanáctiploškové kostky. Jelikož písně i obal budou z velké části novým pohledem na původní motivy, je i jméno celého CD mírně modifikováno, a to ve stylu názvů knih v 16.-17. století - tedy doby, kdy značná část klasických pohádek vznikala. Úplný název tedy zní "Pohádek ze Zapotřebí znovuudělání fortelné".
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Uz-jsme-doma-pokrti-novou-nahravku-s-nazvem-Pohadek-ze-Zapotrebi-znovuudelani-fortelne~21~unor~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.