muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníTrutnovské UFFO představilo svou identitu

21.4.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Uffo Trutnov

Uffo Trutnov

Právě dokončované kulturní centrum v Trutnově, výjimečné především díky svým jedinečným scénickým možnostem, ponese název Uffo – Společenské centrum Trutnov. Nová instituce představila svůj název, logo a základní prvky identity spolu s nástinem divadelního předplatného na sezónu 2010/11.

„Jsem, přesvědčen, že obyvatelé Trutnova mohou být na svůj nový kulturní stánek skutečně hrdí. Díky variabilnosti svého prostoru nemá v České republice prakticky obdoby,“ řekl jeho ředitel Libor Kasík, jenž zároveň doplnil, že název vzdávající hold jednomu z nejvýznamnějších trutnovských rodáků Uffo Hornovi, jenž v 19. století působil v oblasti kultury a politiky, považuje zároveň za originální a dobře zapamatovatelný. „Horn byl osobnost otevřené mysli, zasazoval se o dobré soužití Čechů a Němců, což mu vytvářelo problémy na obou stranách. Myslím, že jeho názory jsou, aniž bych cítil, že vyslovuji klišé, živé i dnes,“ dodal Kasík.

Autorem scénické části budovy, jejíž slavnostní otevření je plánováno na posední zářijový víkend tohoto roku, je nedávno zesnulý scénograf a architekt Miroslav Melena, jehož rukopis nese mimo jiné pražské Divadlo Archa, Městské divadlo v Brně, budějovická Bazilika či loutková divadla ve slovinské Lublani a chorvatském Zábřehu. „Máme k dispozici skutečně výjimečný a inspirující prostor pro pořádání divadelních představení, koncertů, různých společenských akcí. Dramaturgie samozřejmě musí být tomuto prostoru adekvátní. Naší snahou je zprostředkovat lidem zážitek – tak, aby programová nabídka byla nápaditá, pestrá, kreativní, otevřená, ale i překvapující. Tedy zážitková,“ vysvětluje Kasík, jenž v minulosti působil například jako organizátor kulturních akcí na Pražském hradě či jako mluvčí města Kladna.

Bezmála půlmiliardový kulturní projekt je téměř dvěma sty milióny korun dotován z fondů evropské unie. Umožňuje postavení klasické kukátkové scény s kapacitou 360 míst, dalšími možnostmi uspořádání jsou „amfiteátr“, koncertní, plesový a konferenční sál. Maximální kapacita sálu při uspořádání „pop koncert“ umožňuje pojmout více než 700 stojících osob.

Veškeré informace týkající se programu, předplatného, možností pronájmů a dalších souvisejících věcí bude možno od prvního květnového týdne nalézt na webových stránkách organizace www.uffo.cz.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Trutnovske-UFFO-predstavilo-svou-identitu~21~duben~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.