muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníThe Tap Tap proti rasismu

29.2.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Písně Vltavy ožijí s Tap Tap

Písně Vltavy ožijí s Tap Tap

Rasismus se rodí z nedostatku tolerance, pochopení a porozumění. Bezpochyby nejúčinnější zbraní proti jakékoli diskriminaci nebo fobii je humor a nadhled. Těmito zbraněmi můžete zabojovat proti rasismu s kapelou The Tap Tap, která zastupuje jednu z mnoha menšinových sociálních skupin – handicapované. Hrát ale umí i pro většinu, jak uvidíte na koncertu 21. března v rámci akce Lucerna proti rasismu. The Tap Tap vystoupí od 21 hodin se svými hosty a představí další hudební novinky.

První jarní den je zároveň mezinárodním dnem proti rasismu. K této příležitosti se v Lucerna Music Baru sejde několik hudebníků a představí originální aranže známých i nových písní. Večer budou moderovat Ester Kočičková a Láďa Angelovič z The Tap Tap. Spolu s kapelou zazpívá Ester svou „Árijskou lidovou“ s chytlavým refrénem „Ještěže nám blondýnám vždycky nalejou“. Poprvé si The Tap Tap zahrají song od kapely „Láska vole“ s názvem „Kdybych byla mrcha“. Song je „archetypickým“ povzdechem všech žen, které trpí nepochopením ze strany mužů. K této písničce vznikla zhudebněná reakce nepochopených mužů, kterou zazpívá Jarda Svoboda ze skupiny Traband spolu s frontmanem Tap Tapu Jiřím Holzmannem. Píseň se jmenuje „Kdybych já byl xindl“ a jejím autorem je Xidl X.
Jarda Svoboda si s Tap Tapem zazpívá i vlastní hit „Černej pasažér“, který svým názvem výborně ladí k tématu večera. Zazní také populární „Známka punku“ nejen pro punkovou menšinu obyvatelstva. S tématem rasismu a černobílým vnímáním světa si báječně pohrál král popu Michael Jackson ve svém slavném hitu „Black or White“. Na koncertě jej uslyšíte v originální aranži, za doprovodu Tap Tapu zazpívá Tonya Graves.
„Hrdí bychom měli být na to, co sami za sebe v životě dokážeme, ne na to, jací jsme se narodili. Nejmenší menšina je nakonec vždycky jednotlivec. Proto bychom zpochybňování, nebo upřednostňování práv jakékoli skupiny obyvatel měli brát velmi osobně a využít každé možnosti vyjádřit svůj názor,“ vysvětluje kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

O antirasistickou afterparty se postará selektor Radia 1 Gadjo.cz & live: Jam Sound System.

Koncert se koná v rámci akce LUCERNA PROTI RASISMU, kterou pořádá společnost Opona. V mezinárodní den proti rasismu se dále uskuteční vernisáž výstavy proti rasismu v pasáži paláce Lucerna, premiéra filmu Poslední let Petra Ginze. Součástí akce je také výstava o Petru Ginzovi a programy pro školy.

Vstupné na koncert: 150,- Kč.
V ceně je volný vstup na předpremiéry filmu Poslední let Petra Ginze, které se uskuteční rovněž 21.3. od 15.00 a od 17.00 v kině Lucerna.
Vstupenky prodává Ticketpro a Lucerna Music Bar.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/The-Tap-Tap-proti-rasismu~29~unor~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.