muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníThe Klezmatics a Akurat vystoupí v Uherském Hradišti

25.8.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

The Klezmatics

The Klezmatics

THE KLEZMATICS: NEJLEPŠÍ KLEZMER BAND NA SVĚTĚ VYSTOUPÍ VE HVĚZDĚ

Američtí The Klezmatics hrající židovskou hudbu v moderním hávu se představí v sobotu 24. 9. od 20:00 v nově zrekonstruovaném sále kina Hvězda v Uherském Hradišti. Příznivci kvalitní hudby se tak mohou těšit na zcela mimořádný koncert americké hvězdy současné world music. Skupina zvláštním způsobem recykluje klezmer a zasazuje jej do moderních aranží, které v sobě spojují židovskou tradici a mystiku se současným soundem a postmoderním přístupem. Jak samotní hudebníci říkají: „Naše hudba je přístupná, aktuální a přesto stále odkazuje na minulost.“

Za více než 25 let své existence skupina vydala 10 alb (jejich album Wonder Wheel bylo oceněno Grammy) a stále s velkou houževnatostí pokračuje v tvorbě hudby, která je divoká, mystická, provokativní, baladická i taneční. Skupina vystoupila ve více než 20 zemích a byl o ní natočen i celovečerní dokument „The Klezmatics: On Holy Ground“. The Klezmatics spolupracovali s mnoha výjimečnými umělci – od folkových zpěváků jako Arlo Guthrie, přes básníka Allena Ginsberga, experimentátora Johna Zorna až po popového zpěváka Neila Sedaku. Skupina rovněž vystoupila v mnoha světoznámých televizních a rozhlasových show (David Letterman, John Peel show ad.).

V bohatém a barvitém jidiš jazyce zprostředkovávají The Klezmatics východoevropskou židovskou hudbu, kterou inspirovali nové generace a pomohli změnit tvář soudobé jidiš kultury, což není na americkou kapelu, která ke klezmer hudbě přišla vlastně náhodou, velmi dobrý výkon. Hudební odborníci se vzácně shodují: v současné době jsou the Klezmatics bez diskuze nejúspěšnější klezmer kapelou na světě!
Během večera vystoupí také domácí klezmer band s folklorními kořeny RabiGabi aus G.

předprodej 390 Kč, na místě 450 Kč

POLŠTÍ AKURAT HVĚZDOU REGGAE-SKA-ROCK PARTY

V pátek 7. 10. se v klubu Mír v Uherském Hradišti chystá velká reggae-ska-rock party. Hvězdou večera bude skupina AKURAT, která je jednou s nejpopulárnějších polských kapel pravidelně koncertujících v zahraničí. Na kontě mají přes 100 koncertů v klubech i na známých rockových festivalech ve Velké Británii, Dánsku, Norsku, Německu nebo České republice (Mighty Sounds, Hrachovka, Mišmaš). Hned první album Akurat „Pomarańcza“ se setkalo s okamžitým úspěchem díky hitům „Hahahaczyk"a „Lubię mówić z Tobą". Nejinak tomu bylo i u následujících desek, které se stejně jako písně z prvního alba se v Polsku umísťovaly v TOP žebříčcích po několik týdnů a bylo k nim natočeno také mnoho podařených videoklipů (viz. YouTube). Koncert podpoří výtečný ska-punk spolek z Holešova LOS PERDIDOS, originální reggae/ska kapela RASTA FÜHRER (Jihlava) a na afterparty v baru se předvede „živý DJ“ AfaRastaFa (Brno) s vlastní kombinací reggae a hip-hopu.

předprodej 120 Kč, na místě 150 Kč
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/The-Klezmatics-a-Akurat-vystoupi-v-uherskohradistske-Hvezde~25~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.