přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníThe Ex se vracejí do Paláce Akropolis

31.3.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

The Ex

The Ex

foto: Rachot

Other Music 2010
The EX (Holandsko)
12. 4. 2011 /út/, 19:30, Palác Akropolis

To, že holandská skupina The Ex bývá označována za "post rockovou" či spojována s punkovými kořeny, může být zavádějící: podstatné je, že tato výjimečná sestava představuje stálici a kvalitu napříč hudebními žánry, nezávislou na dobových trendech.

Kapela tentokrát přijede v rámci tour k nové, v pořadí již pětadvacáté desce Catch My Shoe, kterou nahrál Steve Albini v Electrical Audio v Chicagu.

Výčet jmen, s nimiž The Ex spolupracovali, připomíná encyklopedii Who-Is-Who posledního čtvrt století: Sonic Youth, Tortoise, Tom Cora, Chumbawamba, John Cale Band, Shellac, Fugazi, John Butcher a další. Tento úctyhodný seznam ještě rozšířili hudebníci world music: malijský hráč na koru Djibril Diabate, Konono No.1 z Konga, kurdský hráč na saz Brader Musuki. Mezi nejvýznamější počiny poslední doby patří také společný projekt The EX a veterána etiopské hudební scény, saxofonisty Getachewa Mekurii. 

Od svého vzniku vydala kapela 20 alb a odehrála víc než 1300 koncertů po celém světě, nahrávala hudbu k filmům a modernímu tanci. Řadová alba natáčí a produkuje legendární Steve Albini. The Ex vydávají alba na své vlastní značce, vedle toho má kytarista Terrie label Terp Records na kterém vydal k dnešnímu dni 6 alb etiopské hudby. 

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis

Ceny:
Předprodej: stání 220 Kč, sezení 270 Kč
Na místě: 290/340 Kč
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/The-Ex-se-vraceji-do-Palace-Akropolis~31~brezen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.