přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníThe Ecstasy Of Saint Theresa odstartovala sérii koncertů Absolut Inspiration

18.10.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Absolut Inspiration - The Ecstasy of Saint Theresa

Absolut Inspiration - The Ecstasy of Saint Theresa

foto: Absolut

Nedělní večer 10. 10. zažil plně obsazený sál Nové scény Národního divadla. Odehrál se zde premiérový koncert kapely The Ecstasy Of Saint Theresa, kterým vrcholí projekt kreativní spolupráce českých umělců nazvaný Absolut Inspiration. Součástí návratu známé české hudební formace na koncertní pódia je scénicky mimořádná dramaturgie vystoupení včetně „šatů ze světla“ návrhářky Denisy Nové, ve kterých se představila Kateřina Winterová.

První z celkem šesti koncertů Absolut Inspiration si nenechalo ujít přes 450 diváků a Nová scéna více než 90 minut zářila vystoupením spojujícím hudbu, světlo a módní design. „Šaty ze světla“ z dílny Denisy Nové byly navrženy a ušity zcela novou technologií na míru Kateřině Winterové. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že dokáží inteligentně měnit intenzitu a frekvenci záření dle hudby EOST. Šaty budou kapelu doprovázet i na ostatních plánovaných koncertech v ČR a na Slovensku. „Premiéra bývá vždy trochu náročnější, ale s pomocí Jindřicha Trapla jsme šaty rozsvítili v co nejdokonalejší synchronizaci s hudbou,“ říká o šatech Denisa Nová.

Scéna nedělního koncertu vynikala originálním nasvícením a skvělou prací s vizuálními efekty, které jen podtrhly energií nabitou atmosféru celého vystoupení. Přestože diváci po celou dobu vystoupení seděli, Kateřina Winterová je s ostatními členy kapely v podání J. P. Muchowa (baskytara), Marka Klasny (bicí) a Karla Drašara (klávesy) rozhodně v klidu nenechala. Kateřina po odehrání koncertu přiznala: „Cítím se na pódiu mnohem jistější. Dříve jsem si strašně těžko zvykala na živé hraní. Zpívala jsem zády k publiku a pár blízkých lidí mi za to tehdy slušně vynadalo.“

Vstupenky na nedělní koncert na Nové scéně byly vyprodány během 24 hodin. Ti, kteří neměli to štěstí, mohou navštívit jeden z dalších šesti koncertů, které EOST odehraje v rámci projektu Absolut Inspiration. Po Nové scéně následuje 19. 10. brněnská Fléda a 20. 10. pražské Roxy. Další koncerty se odehrají: 22. 10. České Budějovice (Bazilika), 30. 10. Ostrava (Fabric), 3. 11. Plzeň (Pod lampou), 5. 11. Bratislava (Loft).

Počátkem září zahájili kreativní spolupráci Absolut Inspiration mladí umělci světelnými instalacemi na různých místech Prahy spojených s kulturou a městským životem. Instalace jsou zároveň pozvánkou na mini turné kapely The Ecstasy Of Saint Theresa.

Absolut Inspiration je symbiózou uměleckých počinů, které jsou inspirovány novou limitovanou edicí lahve Absolut Glimmer. Její povrch je protkán diamantovým vzorem a vytváří hru světla a lesku. Světlo a záře jsou také ústředním motivem letošní kreativní spolupráce, jejímž produktem jsou jedinečné světelné šaty i instalace. „Lokace jsou vybírány s ohledem na architekturu daného místa a na čas – aby bylo předvídatelné, že se v danou dobu v místě bude pohybovat větší skupina lidí, které mohou instalace oslovit,“ říká k instalacím Pavel Čejka, jeden ze členů volného seskupení Valderon (www.valderon.org), které se zabývá audiovizuálními intervencemi do veřejného prostoru a open source systémy.

Projekt kreativní spolupráce Absolut s umělci v zahraničí funguje již více než 30 let pod různými názvy, v České republice startuje jako Absolut Inspiration.

V letošním roce projekt reprezentuje spolupráce EOST, Denisy Nové a alternativních umělců. Značka Absolut hodlá v projektu pokračovat a oslovit další umělce ke kreativní spolupráci.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/The-Ecstasy-Of-Saint-Theresa-odstartovala-serii-koncertu-Absolut-Inspiration~18~rijen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.