muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

festivalySziget 2014 opět s nabitým line-upem

24.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Lily Allen

Lily Allen

Festival Sziget oznámil první velká jména pro letošní ročník, Queens of the Stone Age, Placebo, The Prodigy, Calvin Harris, Macklemore & Ryan Lewis či Skrillex. Celkem organizátoři zveřejnili necelé čtyři procenta programu, které čítají celkem třicet účinkujících. A nejen headlineři mohou znít zajímavě pro české festivalové fanoušky, Lilly Alen, Bastille, Imagine Dragons, Jake Bugg či La Roux mají i v ČR dobré jméno. O Sziget by se měli také zajímat i umělci věnující se vizuálním výstavám, pro které je připraveno více než dva milióny korun.

První jména hudební části programu letošního Island of Freedom (Ostrova svobody), který se bude konat 11.-18. srpna, potvrzují, že i letošní hudební line-up stojí za to, hvězdy zvučných jmen doplňují i ty méně známé, které aktuálně hýbou hudebním světem. Nejzvučnější jména první části oznámeného ho programu, jako jsou kalifornští držitelé Grammy, Queens of the Stone Age, rockoví Placebo se zpěvákem Brianem Molkem a veterány elektronické scény The Prodigy není třeba představovat. Stejně tak Calvin Harris ze Skotska či Skrillex, jsou jedny z největších jmen dnešní mainstreamové elektronické hudby.  

Co aktuálně hýbe hudebním trhem v USA jsou Macklemore & Ryan Lewis, hvězdy hip-hopové scény ve Spojených státech. Letošní Grammy Awards získali hned ve čtyřech kategoriích jako ‘Objev roku’, ‘Nejlepší rapové vystoupení’, ‘Rapové album roku’ a skladba Thrift Shop vyhrála v kategorii ‘Nejlepší rapovou píseň roku’.  Nastupující generace hudebníků zatím v programu festivalu Sziget reprezentují taková jména jako americká alternativní rocková kapela Imagine Dragons, která letos obdržela ocenění ‘Nováček roku’ na European Festival Awards. Další hvězdou je mladá, energická a extravagantní popová zpěvačka, Lily Allen. Její nejnovější singl Hard Out Here, který vydala v listopadu, bude na jejím připravovaném již třetím studiovém albu, které ponese název Sheezus.

Festival ale neangažuje jen kapely, ale i umělce z vizuálního umění, navíc je tu příležitost pro i pro zástupce z ČR. Organizátoři Sziget festivalu zveřejnili grantové okruhy pro umělce a umělecké skupiny v oblasti venkovních instalací ve třech kategoriích. Umělci nyní mohou navrhnout sochu, vizuální instalaci nebo dekoraci, která se stane hlavním vizuálním prvkem festivalu. Celková výše grantů je přes dva miliony korun (80 000,-  Euro).

Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketpro.

Zatím ohlášená jména: Macklemore & Ryan Lewis / Queens of the Stone Age / The Prodigy / Placebo / Skrillex /Calvin Harris /Lilly Allen / Bastille / Imagine Dragons/ Jake Bugg / Stromae / Die Fantastischen Vier / London Grammar / La Roux / Ska-P / Tom Odell / Miles Kane / Klaxons / Michael Kiwanuka / Laidback Luke / Darkside / Bonobo / Palma Violets / The Big Pink / Fink / Kavinsky live / Borgore / Jagwar Ma / Brody Dalle / Starlight Girls

Sziget festival je největší středoevropský hudební festival a koná se v maďarské metropoli Budapešť na ostrově Óbudai. V roce 2013 se konal 21. ročník, který navštívilo 362 000 diváků z více než 70 zemí, kteří mohli vidět více než 1000 různých vystoupení a koncertů umělců z celého světa. Za rok 2011 získal festival evropské ocenění v hlavní kategorii Best Major Festival. V předchozích ročnících zde vystupovali téměř všechny hvězdy hudebního nebe – Prince, R.E.M., David Bowie, Placebo, Muse, Radiohead a další, v roce 2013 to byli mj. také Blur.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Sziget-2014-opet-s-nabitym-lineupem~24~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.