muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

ostatníSunflower Caravan zahrají v Paláci Akropolis 22. dubna

13.4.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Sunflower Caravan

Sunflower Caravan

Kapela Sunflower Caravan se téměř na závěr svého jarního koncertního turné, které zahrnuje dohromady přes 25 koncertů, nyní zastaví „doma“, v Paláci Akropolis. Pro kapelu, která bezesporu upoutala pozornost nejen nominací v kategorii Objev roku hudebních Cen Anděl 2009, se jedná o vrchol tohoto jarního turné. Na koncert si kapela po veskrze pozitivních reakcích z konce minulého roku znovu přizvala Jamese Nemo, frontmana londýnsko-berlínské čtveřice Nemo. Kromě něj se o výjimečný zážitek opět postará VJ Martin se svou velkoplošnou projekcí.

Sunflower Caravan vyzývají nejen domácí, ale i všechny mimopražské příznivce, aby přišli pořádně zatopit pod kotlem v Paláci Akropolis. Právě pro ně budou přichystány podrobnosti na kapelním profilu na facebooku. Show, která se chystá, by měla být jedinečným zachycením skupiny před tím, než se zavře do studia s novým materiálem.

Kapela od podzimu udělala velký posun. Hlavním krokem vpřed se bezesporu stalo rozhodnutí téhle trojice definitivně přidat ke svým instrumentálním nápadům zpěvovou linku. Vokálu se zhostil frontman Andy. Tuto svou novou roli důkladně prověřil na probíhajícím turné. Stejně tak kapela „oťukává“ fungování několika nových skladeb, které by měly figurovat na připravovaném druhém albu, a ty se chystá představit i pražskému publiku. Rozhodně tedy je na co se těšit. Především si ale kapela chce spolu se všemi, kdo dorazí na jejich pražský koncert, užít svoje nejsilnější skladby, které si časem sedly a ustálila se jejich koncertní podoba.

Všechny další informace a případné další termíny turné jsou k nalezení na stránkách Sunflower Caravan.

Sunflower Caravan, support James Nemo, 22. dubna 2010, 19:30, vstupné 120,- Kč v předprodeji, 160,- Kč na místě.

Biografie:

Sunflower Caravan se po více než čtyřech letech pohybu po podiích dají skvěle odlišit od ostatní české hudební produkce. Za dlouhá léta společného hraní sladěné sourozenecké duo (Vít Rosnecký na bicí a Andy Cermak na piáno) doplněné o basu (Michell) totiž vykazuje u nás ojedinělý přístup. Kluci mají hráčské schopnosti na vynikající úrovni spojené s jasnou aranžérskou vizí. Základem uchvacujícího retro stylu Sunflower Caravan jsou silné skladby skládané na piano a hrané mnohdy na klávesy hammond, jejichž zvuku dodává originalitu sada kytarových efektů, za které by se nemusel stydět ani Jimi Hendrix. Trio pocházející z Prahy projelo celou Evropou a během posledních tří letních sezón ukázalo svůj „ksicht“ na většině českých festivalů. V současnosti se v repertoáru kapely objevuje čím dál více songů, ve kterých Andy používá kromě piána ještě další nástroj – svůj hlas. Skupina loni vydala debutové eponymní album.
Chcete svižný klávesový pop? Chcete bouřlivý rock'n'roll, nebezpečně se naklánějící skoro stokilové hammondky, co řvou přes kytarový distortion? Lahodí vašemu uchu také křehké pianové skladby? Skvěle. Od téhle kapely dostanete všechno.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Sunflower-Caravan-zahraji-v-Palaci-Akropolis-22-dubna~13~duben~2010/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.